Pożyczka w procesie oddłużania – czy warto?

Najlepszym sposobem na wdrożenie skutecznego procesu oddłużania jest pozyskanie dodatkowych środków, które pozwolą uregulować płatności i utrzymać płynność finansową. Za korzystne zobowiązanie w tym zakresie uznaje się szybką pożyczkę, jaka może być udzielona przez instytucje pozabankowe. Czy jednak kolejne raty na pewno pozwolą się oddłużyć, a może przyczynią się do tzw. spirali długów? Poznaj szczegóły.

Szybka pożyczka na oddłużenie

Dlaczego to właśnie zobowiązanie pozabankowe uznawane jest za najlepszy sposób w procesie pozyskiwania środków na oddłużanie? Wszystko dlatego, że dostępna jest pilna pożyczka na dzisiaj, a więc finansowe wsparcie udzielane może być nawet tego samego dnia, dosłownie w kilkanaście minut od złożenia wniosku. Co więcej, zaletą tego rodzaju zobowiązań jest minimalizacja formalności, jakie musi spełnić potencjalny klient- takie pożyczki najczęściej udzielane są na podstawie elektronicznego wniosku online, a w ramach weryfikacji wiarygodności klienta sprawdzany jest tylko jego dowód osobisty, ewentualnie musi on dostarczyć zaświadczenie o generowanych dochodach.

Ponadto, szybka pożyczka pozabankowa staje się doskonałym wsparciem dla osób, które nie mają konta bankowego albo w danym czasie nie mogą z niego korzystać. Pieniądze z tytułu udzielonej pożyczki mogą być odebrane w placówce pocztowej albo zostać dostarczone w formie gotówki za pośrednictwem kuriera.

Warto również pamiętać, że dobra pożyczka na oddłużanie jest tania, nie generuje wysokich kosztów całkowitych, co ma znaczenie w przypadku trudności z utrzymaniem płynności finansowej.

Podejmowanie decyzji o zaciągnięciu szybkiej pożyczki

Aby szybka pożyczka pozabankowa mogła korzystnie wpływać na proces oddłużania, decyzja o jej zaciągnięciu musi zostać podjęta racjonalnie. Musisz wziąć pod uwagę, że łatwy dostęp do dodatkowych środków kusi, a decyzje o ich wzięciu mogą być podjęte impulsywnie. Zweryfikuj swoje potrzeby i możliwości spłaty pożyczki, dopiero wtedy podejmij decyzję o współpracy z wybraną firmą pożyczkową.

Jak wybrać pożyczkę w ramach oddłużania?

Ponieważ każda instytucja pozabankowa realizuje własną politykę w zakresie udzielania zobowiązań pożyczkowych, najpierw zweryfikuj oferty konkurencyjnych względem siebie firm. Skorzystaj z rankingów pożyczek, które porównują najważniejsze kryteria, mające kluczowe znaczenie, jeśli pod uwagę bierze się atrakcyjność i opłacalność danego zobowiązania.

Jeśli pożyczka ma zostać wzięta w ramach oddłużania, musi być jak najtańsza. Uwzględniaj nie tylko oprocentowanie, liczbę miesięcznych rat czy wysokość każdej z nich. Priorytetem muszą być koszty całkowite. Powinieneś wiedzieć, że niektóre firmy pożyczkowe nakładają wysokie prowizje za udzielenie finansowego wsparcia, przez co staje się ono zupełnie nieopłacalne. Pożyczka może być więc pomocnym produktem oddłużeniowym albo stanowić o spirali jeszcze większego zadłużenia. Wybierz rozsądnie, a przede wszystkim sprawdzaj warunki i dokładnie czytaj umowę.