Masz kontrahentów zagranicznych? Zobacz jak najkorzystniej wymieniać walutę

Asian women are pointing at a map of the world

Prowadzenie biznesu na wielu rynkach, to spełnienie marzeń wielu przedsiębiorców. Działanie międzynarodowe przynosi bowiem ogromne korzyści finansowe. Jak najbardziej więc warto na nie postawić. Działanie na wielu rynkach to jednak konieczność częstego przewalutowywania pieniędzy. Przedstawiamy więc sposób jak sprawić, aby wymiana waluty była możliwie jak najbardziej opłacalna.

Czy na wymianie waluty da się zyskać?

Może wydawać się to nieprawdopodobne, ale bardzo często wiele osób mocno przepłaca wymieniając walutę. Nierzadko korzystają oni bowiem z mało opłacalnych rozwiązań, takich jak na przykład wymienianie waluty bezpośrednio w bankach. Znacznie lepiej natomiast po prostu założyć konto walutowe i na nie kierować wszystkie przelewy od zagranicznych kontrahentów. Natomiast w momencie, gdy zechcemy je przewalutować, skorzystać z internetowych systemów do wymiany walut. Dostępne są w tej kategorii zarówno kantory online, jak i platformy społecznościowe, o których więcej odrobinę później. Dzięki nim możliwe jest zyskanie naprawdę niemałych kwot pieniędzy. Zwłaszcza, jeżeli wymiany dokonywane są często i na duże sumy.

Kantory online

Pierwszym sposobem na bardzo korzystne wymienianie waluty są kantory online. W internecie dostępnych jest kilka bardzo poważnych kantorów, prowadzonych przez duże spółki i to właśnie z ich usług najlepiej korzystać. Oferta wszystkich jest do siebie w miarę podobna i wszystkie oferują bardzo atrakcyjne kursy sprzedaży oraz kupna waluty. Wszystkie oferują również bardzo szybką wymianę bezgotówkową i pełne bezpieczeństwo transakcji. Warto więc przyjrzeć się bliżej ich ofercie, jeżeli posiadasz zagranicznych kontrahentów i chciałbyś wymieniać pieniądze po bardzo atrakcyjnych kursach.

Platformy do społecznościowej wymiany walut

Pisząc o tych platformach nie sposób nie wspomnieć o serwisie https://www.walutomat.pl/ . Jest to bowiem najlepszy przykład tej grupy serwisów. Walutomat to również największe narzędzie tego typu, z którego korzysta już ponad 180 tysięcy osób. O czym warto wiedzieć, jeżeli chodzi o ten serwis? Przede wszystkim o tym, że to użytkownicy sami określają kurs wymiany walut. Serwis w żaden sposób nie ingeruje w proponowane przez nich stawki wymiany walut. Dlatego też często można w serwisie trafić na naprawdę atrakcyjne kursy wymiany. Dodatkowo Walutomat, który jako platforma dba o pełne bezpieczeństwo transakcji oraz jej szybki przebieg, pobiera prowizję, która wynosi jedynie 0,2% kwoty transakcji.

Podsumowanie

W naszej opinii jeżeli chodzi o wymianę walut to oczywiście najbardziej korzystne w tej kwestii są narzędzia internetowe. Nie ulega to żadnym wątpliwościom. Oferty kantorów oraz platform typu Walutomat są na tyle korzystne, że korzystanie z nich wydaje się koniecznością dla dążących do optymalizacji kosztów wymiany walut.