Czy drukarki CANON rozpoznają zamienne części eksploatacyjne?

Jeśli posiadasz drukarkę atramentową firmy CANON to najprawdopodobniej możesz kupić oryginalne części eksploatacyjne (czytaj. oryginalne tusze) lub tańsze zamienniki. Jak się okazuje różnice w jakości druku pomiędzy oryginałami a zamiennikami są niemal nie do zauważenia. Zamienniki z reguły są tańsze o kilkadziesiąt procent w stosunku do części oryginalnych w związku z czym wielu użytkowników decyduje się na taki wybór. Mimo to wokół tematu jakim jest kupno tuszy zamiennych krąży wiele pytań. Na niektóre z nich odpowiadamy w niniejszym artykule.

Co zrobić, gdy po zakupie zamiennika drukarka CANON nie widzi tuszu?

Użytkownicy drukarek CANON (np. CANON TS3100 tusz ) czasami skarżą się na problem z tym, że nie drukarka nie rozpoznaje tuszu. Po pierwsze w takiej sytuacji trzeba się zorientować, czy tusz został poprawnie zamontowany. Po drugie należy zresetować drukarkę.  Następnie wystarczy włączyć „odczyt i wskazania tuszu”. W tym celu wystarczy przytrzymać przycisk STOP przez około 5-10 sekund w momencie, gdy pojawia się informacja o tym, że tusz nie został rozpoznany. Jeśli dalej pojawiają się jakieś problemy z drukarką to można wyłączyć sprawdzanie poziomu tuszu z poziomu komputera. W tym celu trzeba wejść w „właściwości drukarki”, następnie w „obsługa”, następnie należy odznaczyć „wyświetlaj ostrzeżenia automatyczne” oraz wyłączyć monitorowanie stanu tuszu.

Należy zaznaczyć, że tego typu problem się nie pojawi, jeśli będziesz kupował tusze od renomowanych producentów. Zamienniki wysokiej jakości nie powinny powodować problemów z brakiem rozpoznawania tuszu.

Czy jakość druku będzie wysoka, gdy kupie zamiennik?

Tak, jakość druku będzie bardzo dobra, jednak pod warunkiem, że kupisz zamiennik od renomowanego producenta. Dlatego rekomendujemy skonsultowanie wyboru tuszu z doświadczonym sprzedawcą.

Co ciekawe, na rynku są dostępne zamienniki zarówno do drukarek atramentowych jak i tonery do drukarek laserowych (np. tonery do drukarek CANON).

Źródło zdjęcia:

OneStockPhoto / Shutterstock.com