Tanie kupno waluty

Zbliża się lato a co za tym idzie – zagraniczne wyjazdy. Dowiedz się jak tanio kupić walutę narodową kraju do którego się wybierasz.

Różnice pomiędzy walutami na świecie zawsze były problemem, który niejednokrotnie nękał ludzi podczas zagranicznych wyjazdów. Kantory oczywiście są poniekąd sposobem na rozwiązanie takich problemów, lecz nie jedynym. Jeżeli często podróżujemy za granicę i chcemy płacić mniej za dokonywane tam zakupy, to warto rozważyć otwarcie konta walutowego wraz z kartą płatniczą.

Małymi krokami zbliża się lato, czyli czas wakacyjnych wyjazdów, na które klienci wyruszają ze swoimi kartami płatniczymi. Trzeba przyznać, że możliwość płacenia w śródziemnomorskim kurorcie tą samą kartą, jakiej używamy w Polsce, to niesamowita wygoda oraz komfort. Problem jest tylko w tym, że jeżeli za granicą pobierzemy z bankomatu 50 euro, to nigdy do końca nie wiemy, ile tak naprawdę pieniędzy zostanie potrąconych z naszego konta bankowego. Wszystko przez to, że banki dokładają prowizję do zagranicznych transakcji i może ona wynosić nawet 10 procent. Jest to dosyć duża kwota i po powrocie do kraju możemy być delikatnie niezadowoleni podczas sprawdzania wyciągu z konta bankowego.

Jednym rozwiązaniem może być kantor, zarówno stacjonarny kantor walutowy jak i również kantor on-line, w których możemy wymienić waluty. Niestety, jest to rozwiązanie mało wygodne i również mało bezpieczne, gdyż utrata portfela oznacza stratę pieniędzy. Wobec tego, dużo lepiej pozostać przy rozwiązaniach bezgotówkowych, gdyż są one dużo bardziej bezpieczne i wygodniejsze od operowania na fizycznych pieniądzach. Jednak jak to zrobić, aby nie być stratnym na prowizji?

Trzeba po prostu zrobić tak, aby odebrać bankowi możliwość przewalutowania transakcji. Jeżeli odpoczywamy w strefie euro, to powinniśmy wcześniej zaopatrzyć się w kartę płatniczą, jaka będzie wydana do rachunku w tej walucie. Koszty otwarcia konta walutowego nie są bardzo wysokie – mBank oferuje prowadzenie takiego konta za darmo, a posiadanie karty to koszt 30 złotych i to dopiero po drugim roku. Najlepiej udać się do swojego banku i zapytać o możliwość otwarcia takiego konta oraz zasady, na jakich jest ono prowadzone. Jeżeli już się uda, to wystarczy dobry kantor internetowy, gdzie wymienimy pieniądze po atrakcyjnym kursie, aby następnie przelać je na nasze nowe konto. Wtedy możemy spokojnie wydawać pieniądze za granicą i nie martwić się o prowizje.