Jak szybko i tanio wymienić walutę online? Poznaj rkantor.com

18

Wymiana waluty zawsze była czasochłonna. Aby zdobyć niezbędną gotówkę innego kraju, trzeba było się nieźle nabiegać. Cała sytuacja trwała do momentu powstania pierwszego e-kantoru, czyli platformy pozwalającej wymienić pieniądze w Internecie online. Od tego momentu takich miejsc jest bardzo dużo, ale nie każde działa tak, jakbyśmy sobie tego życzyli… Zawsze jest jakieś ale. Dlaczego? To proste. Liczy się cena, koszty dodatkowe oraz, a może przede wszystkim bezpieczeństwo. Dlatego ciekawą ofertę ma pierwszy bankowy kantor internetowy, jakim jest Rkantor.com.

Produkt bankowy do wymiany pieniędzy

Rkantor jest prawdziwym produktem bankowym. Ale jest to także typowy kantor internetowy. Należy do firmy Raiffeisen Solutions, która jest spółką z Grupy Raiffeisen Bank Polska, ale jednocześnie kantor ten jest osobnym podmiotem. Co go wyróżnia na tle innych e-kantorów? Przede wszystkim, jak na produkt bankowy przystało, zachowano w nim standardy bezpieczeństwa, które są właściwe dla banków. Rkantor gwarantuje więc swoim klientom przede wszystkim bezpieczeństwo transakcji, ochronę danych osobowych oraz bardzo wysoką jakość usługi. I ma jeszcze jedną zaletę. Pieniądze wymienia się online, ale gotówkę można odebrać w najbliższym oddziale banku.

Wymiana waluty online zawsze dostępna

W Rkantor.com wymienimy pięć walut. Jest to PLN, EUR, USD, CHF, i GBP. Do tego w ofercie znajduje się 10 par walutowych, czyli kombinacje wymiany: PLN/EUR, PLN/USD, PLN/CHF, PLN/GBP, EUR/USD, EUR/CHF, EUR/GBP, USD/CHF, USD/GBP oraz CHF/GBP. Pieniądze w Rkantorze można wymieniać bez przewalutowania na nasz rodzimą walutę. A to oznacza niższe ceny. Walutę wymieniamy na platformie na dwa sposoby. Pierwszy jest po kursie, jaki znajduje się na stronie kantoru. Drugim sposobem jest giełda walutowa. Dzięki niej klienci dogadują się ze sobą i określają sami cenę zakupu i sprzedaży. O osiągniętej cenie poinformuje nas specjalny alert SMS. Pieniądze można wymienić o każdej porze dnia i nocy, przez siedem dni w tygodniu.

Rejestrujemy konto i wymieniamy pieniądze

Zarejestrowanie konta na stronie nie stanowi problemu. Jest darmowe i proste. Przelewy krajowe są bezpłatne. I co ciekawe, ceny można obniżyć dodatkowo poprzez punkty, jakie są przyznawane za każdą wykonaną transakcję. Po dokonaniu transakcji przelewamy pieniądze na wskazane konto albo trzymamy je w wirtualnym portfelu. Prowadzenie wirtualnego portfela jest darmowe. Pieniądze można także wypłacić w bankomatach – w tym wypadku w popularnej sieci EURONET. Po zdefiniowaniu tej opcji odbioru wymienionych pieniędzy, przyjdzie SMS na wskazany przez nas telefon, a w nim znajdziemy numer vouchera oraz PIN, który jest niezbędny do zatwierdzenia transakcji. Do tej operacji nie jest potrzebna karta bankomatowa. Innym sposobem otrzymania gotówki jest przekaz pocztowy, czyli gotówka dostarczona prosto do domu. Odbiór w banku nie jest także problemem – nie ma potrzeby założenia konta. Wymiany waluty można dokonać z poziomu komputera, smartfonu albo tabletu.

Same plusy?

Wszystko jest plusem dla klienta, który nie musi tracić czasu i biegać po mieście szukając kantoru, w którym może wymienić pieniądze. Szybko, łatwo i bezpiecznie ze standardami wymiany online tak jak w banku, w oddziale. A przede wszystkim liczy się cena. Podczas transakcji online omijamy spread, co jest ważne na przykład dla osób, które zaciągnęły kredyt w obcej walucie. Minusem Rkantor.com jest jednak to, że serwis oferuje tylko wymianę pięciu walut. Ale być może to się też zmieni.

Więcej informacji można uzyskać na stronie kantor walut – www.rkantor.com