Marketing SMS: 9 sposobów na pozyskanie numerów do bazy kontaktów

Sukces w marketingu SMS zależy od dobrze zbudowanej bazy kontaktów. Istotne jest, aby odbiorcy faktycznie byli zainteresowani usługami Twojej firmy. Inaczej wiadomości trafią w próżnie, a Ty niepotrzebnie wydasz swoje firmowe pieniądze. W jaki sposób szybko zbudować bazę odbiorców? Poznaj 9 naszych sprawdzonych metod.

Konkursy SMS

To nie tylko sposób na zebranie danych, ale również zbudowanie zaufania i sympatii do marki. Organizuj konkursy z ciekawymi nagrodami, oferuj klientom zniżki za udział. A w zamian w regulaminie promocji umieść informację o zgodzie na wysyłanie wiadomości SMS.

To jeden z niezwykle prostych i skutecznych sposobów na zebranie lojalnej bazy klientów.

E-mail marketing

Wykorzystaj klientów, którzy są już zapisani do Twojego newslettera e-mailowego. W wysyłanych wiadomościach zachęć ich do rejestracji numerem telefonu. Pamiętaj tylko, że oferta, którą im podsyłasz, musi być dla nich atrakcyjna. Może zaoferuj im zniżki lepsze niż te otrzymywane w mailu? Przy okazji zapewnij, że nie będziesz spamował niechcianymi wiadomościami.

Rejestracja w trakcie zakupów w sklepie

Osoby, które kupują coś u Ciebie, z pewnością są już wstępnie zainteresowane Twoją firmą. Teraz wystarczy tylko dopiąć działania i zachęcić ich do rejestracji do newslettera SMS. Wystarczy Ci do tego checkbox z okienkiem do wpisania numeru. Zachęć klienta do zapisu rabatem na obecne lub przyszłe zakupy.

Podczas podpisywania umowy

Zbieranie numerów SMS sprawdzi się także w trakcie finalizacji zamówienia w sklepie stacjonarnym. Wystarczy, że sprzedawca odpowiednio zachęci do tego odbiorcę. Zapis może być zawarty bezpośrednio w umowie lub w formie ustnej i od razu wprowadzony do systemu.

Programy lojalnościowe

Klienci kochają zbierać punkty, które mogą wymieniać na ciekawe nagrody. Tę metodę stosuje już wiele firm. Jest ona świetną zachętą do zapisu do newslettera i otrzymywania unikatowych promocji, w ramach których można zebrać jeszcze większą ilość punktów.

Na stronie internetowej

Klasyczny widget lub formularz zapisu – taki jak w przypadku e-mail marketingu. Może on pojawiać się użytkownikowi po określonym czasie przebywania na stronie. Przy tej formie zadbaj, aby dokładnie informować odbiorcę, jakich treści może się spodziewać oraz jak często. Następnie trzymaj się tych zasad, wysyłając SMS-y przy pomocy SMS net, czyli aplikacji do automatycznej wysyłki wiadomości tekstowych.

W aplikacji internetowej

Jeśli oczywiście ją posiadasz. Możesz poprosić o dane w trakcie rejestracji konta lub też w formie opcjonalnej w ustawieniach użytkowników. Jednocześnie warto klientom przypominać o korzyściach związanych z zapisaniem się do newslettera.

Rejestracja do wersji demo

Zaoferuj swoim klientom możliwość przetestowania narzędzia przez kilka dni w zamian za ich numer telefonu. Ten sposób sprawdzi się w przypadku usług, które są drogie, a użytkownik nie ma możliwości przetestowania ich w inny sposób.

Klasyczne reklamy

Idealne w przypadku billboardów oraz mniejszych reklam, widocznych tuż przed punktem stacjonarnym. Na reklamie umieść numer kontaktowy oraz słowo kluczowe umożliwiające zapis do newslettera. W zamian możesz zaoferować klientom jednorazową zniżkę na zakupy.