Pomysł na biznes: mobilne myjnie parowe

Dla wielu użytkowników samochodów, wizyta w myjni samochodowej stanowi dość nieprzyjemny obowiązek. Klient ryzykuje zarysowaniem lakieru w czasie bardzo długiej usługi, a nigdy nie wiadomo, czy wyjedzie zupełnie czystym autem. Stąd powstał pomysł na mobilne myjnie parowe.

Jak wygląda biznes?

Prowadzenie mobilnej myjni parowej należy do jednych z najtańszych i najprostszych rodzajów biznesu. Poza samym urządzeniem myjącym i przyczepą do przewozu z miejsca na miejsce, nie jest potrzebne nic. W przeciwieństwie do stacjonarnych myjni, nie są potrzebne żadne pozwolenia ani licencje. Wystarczy ogłosić swoje usługi i już można jeździć do klientów. Ten rodzaj pielęgnacji samochodów stał się ostatnimi czasy bardzo popularny. Klient nie musi marnować już swojego cennego czasu na stanie w ogromnych kolejkach przed myjnią i długi zabieg mycia auta. Wszystko jest wykonywane na jego własnym podwórku, gdy ten może oddać się swoim codziennym przyjemnościom w domu. Nie ma żadnego ryzyka uszkodzenia karoserii. Sposób mycia jest kompletnie bezdotykowy. Środkiem myjącym jest sucha, gorąca para wodna.

Nie tylko samochody

Maszyna służy nie tylko do czyszczenia samochodów, lecz jest w stanie wypielęgnować praktycznie każdą powierzchnię. Mogą być to dywany, kanapy, parkiet czy tynk ścienny – nie ma to większego znaczenia. Z punktu widzenia przedsiębiorcy oznacza to, że potencjalnych klientów należy poszukiwać nie tylko wśród posiadaczy samochodów, ale również jakichkolwiek pomieszczeń biurowych czy mieszkalnych. Oznacza to, że klientem może zostać każdy. Mobilna myjnia parowa to świetny pomysł na biznes, o ile przedsiębiorca będzie umiał w odpowiedni sposób zareklamować swoje usługi. Być może, w krótkim czasie potrzebne będzie kupno dodatkowych myjni i zatrudnienie kilku pracowników. Takie mobilne usługi są również świetnym rozszerzeniem stacjonarnej myjni samochodowej. Klient może wybrać interesujący go rodzaj usługi. Może się nawet zdarzyć, że przychody z dojazdu do klienta będą większe niż ze standardowego czyszczenia samochodów.

Niskie koszty, duży zysk

Ten rodzaj biznesu jest praktycznie pozbawiony comiesięcznych kosztów. Jednorazowo należy kupić samą maszynę i przyczepę do jej transportu, co daje kilkanaście tysięcy złotych. Ewentualnie samochód, jeśli przedsiębiorca żadnego nie posiada. Tutaj wydatki się praktycznie kończą, z pominięciem standardowego przeglądu eksploatacyjnego myjni co jakiś czas. Nie potrzeba żadnego biura ani magazynu. Może mieszkanie w bloku i codzienne wnoszenie maszyny do domu nie jest wygodne, ale jak najbardziej możliwe. W przypadku właścicieli domków jednorodzinnych, problem ten w ogóle nie istnieje. Osiągane zyski zależą tylko i wyłącznie od czasu, który poświęcimy pracy. Z początku może być trudno dotrzeć do klientów, zwłaszcza tych, którzy posiadają już swoje sprawdzone myjnie. Często wystarczą jednak jedne odwiedziny, by pozyskać stałego usługobiorcę. Najważniejsze jest, by starać się utrzymywać stałą, wysoką jakość i stosunkowo niskie ceny. Pamiętajmy, że kwota, którą pobierzemy od klienta, jest ceną paliwa i ceną naszej pracy. Nie powinna być więc przesadnie wysoka. Zadowolony człowiek poleci nas znajomym, a więc zyskamy kolejnych zainteresowanych za jedną wizytą.

Innowacyjne podejście

Mobilne myjnie parowe to pomysł bazujący na charakterystyce obecnych klientów. W modzie stają się usługi przenośne, z dostawą do klienta. Jedzenie sprzedawane z budki, pogotowie komputerowe przyjeżdżające do domu, dostawa zakupów pod drzwi. Nic więc dziwnego, że pojawiło się również zapotrzebowanie na tego rodzaju myjnie. Środki na zakup urządzenia można uzyskać z dofinansowania Unii Europejskiej lub kredytu bankowego. Pod ten rodzaj biznesu można również starać się o nieoprocentowane pożyczki oferowane przez jednego z największych producentów parowej myjni mobilnej, Green Steam. Dotacje są bardzo chętnie przyznawane ze względu na ekologiczny charakter przedsięwzięcia. Zielony biznes jest również dobrym argumentem i sposobem na reklamę.