Pomysły na prezent dla naszego szefa na 50 urodziny

Bez wątpienia każdy z nas zmaga się od czasu do czasu z problemem kupna prezentu. Zwłaszcza, że okazji do takich zakupów nie brakuje. Różnego rodzaju święta okolicznościowe, urodziny, imieniny, rocznice. Często nie mamy ochoty, czasu, pieniędzy, pomysłu na prezent. Nie mamy też jednak wyjścia. Tradycja obdarowywania się prezentami z różnych powodów, istnieje od dawna i nie nam nią zmieniać – myślimy. Zresztą często sami otrzymujemy podarki, wtedy ta tradycja zdecydowanie nam nie przeszkadza. Jednak kiedy trzeba kupić prezent na konkretną okazję problem z brakiem czasu, pieniędzy czy pomysłu na prezent pozostaje. Jeszcze większy kłopot pojawia się gdy sytuacja jest bardziej oficjalna.

Problem z doborem prezentu

Co najbardziej ucieszy naszych bliskich: mamę, tatę żonę czy brata, możemy przewidzieć. Znamy ich preferencje, wiemy co lubią, co już posiadają a co bardzo chcieliby mieć. Zdecydowanie gorzej gdy sprawa dotyczy osoby, z którą nasze kontakty nie są tak bliskie. Wyobraźmy sobie co zrobić gdy pojawi się na przykład potrzeba kupna prezentu na 50 urodziny szefa ? I tu pojawia się poważny problem. Szefowi nie wypada przecież kupić kosmetyków, koszuli czy butów. To prezenty zarezerwowane raczej dla najbliższych, dla osób znającej gust obdarowywanego. Zdecydowanie więc zakup wody toaletowej czy eleganckich lakierków do garnituru, zostałby uznany za nietakt. Tak więc co zrobić w takiej sytuacji ?

Pomysł na prezent

Klasycznym pomysłem wydaje się droższy alkohol. Butelki dobrego whiskey czy koniaku, nie odmówi raczej nikt. Pojawiają się jednak pytania. A co jeśli szef nie pije ? Albo właśnie pije za dużo i uzna to za jakąś sugestie ? Poza tym jest to jednak dość mało pomysłowe. To może dobrym wyjściem byłby zakup wycieczki zagranicznej. Tydzień w ekskluzywnym hotelu na Dominikanie, Malediwach czy Teneryfie ? Tu też jednak pojawia się problem gustu. Może szef był już w takim miejscu ? Może nie przepada za wylegiwaniem się na leżaku przy hotelowym basenie ? Może też po prostu nie pasować mu termin wycieczki, która wykupimy.
Wydaje się więc, że najbezpieczniejszym prezentem w takiej sytuacji byłby jakiś gadżet, niekoniecznie drogi ale elegancki i pasujący do stylu i pozycji naszego przełożonego. Ciekawym pomysłem może być na przykład nowoczesny smartfon czy tablet, który szef będzie mógł potraktować jak nową drogą niezobowiązująca zabawkę. Trochę tańszą opcją mogłaby być też płyta ulubionego zespołu szefa (jeśli takowy posiada) albo kubek ze śmiesznym napisem. Jeżeli jednak mówimy już o eleganckich gadżetach, dobrym wyjściem z tej trudnej sytuacji wydaje się też kupno zegarka. Który dojrzały, poważny mężczyzna nie chciałby mieć na ręce takiego gadżetu ?

A może ekskluzywny zegarek?

Idealnym rozwiązaniem mógłby być na przykład zegarek męski Citizen BM730050E. Model wyjątkowo elegancki, idealnie pasujący na taką okazje. Srebrna bransoletka, tarcza koloru czarnego, wodoszczelność. To atuty tego zegarka, dzięki którym szef na pewno byłby takim prezentem zachwycony. Wybór takiego prezentu, ma też praktyczne udogodnienia dla kupującego. Szybka dostawa kurierem do 24 godzin pomoże i pozwoli uniknąć kłopotliwej sytuacji, jeżeli przypomnimy sobie o prezencie dla szefa niedługo przed jego urodzinami. Także gdyby okazało się, że na przykład nasz zwierzchnik posiada już identyczny model, nie mamy się czym martwić. Mamy 100 dni na zwrot lub wymianę gadżetu. Istotna jest jeszcze dwuletnia gwarancja zegarka Citizen BM730050E. Dzięki niej mamy pewność, że naszym prezentem szczęśliwy jubilat będzie mógł cieszyć się jak najdłużej.

prezent-dla-szefa-na-50-urodziny

Fotografia ze strony http://www.zegarek.net/zegarki/meskie/index.html

Jednak tak naprawdę, to co w końcu wybierzemy nie jest najważniejsze. Niezależnie od tego czy będzie to smartfon, tablet, zegarek a może jednak koszula albo butelka dobrego whiskey, ważne są dobre intencje. Tak więc mądry szef ucieszy się z każdego prezentu. Jednak żeby nie marnować czasu i pieniędzy warto jednak wybrać rozsądnie. No bo kto nie lubi sprawić radości swoim prezentem i zobaczyć na twarzy obdarowywanego uśmiechu radości ?