Pomysł na biznes: mobilna pizzeria

Pizza jest najczęściej zamawianym przez Polaków daniem, zarówno na wynos, jak i w restauracjach. Nic więc dziwnego, że pomysłów na włoski biznes jest całe mnóstwo. Najbardziej udanym i dochodowym stała się mobilna pizzeria. Bardzo niskie koszty rozpoczęcia działalności przy bardzo dużych zyskach osiągniętych w krótkim czasie – to główny powód coraz większej ilości takich punktów sprzedaży włoskiego ciasta.

Jak wygląda mobilna pizzeria?

Mobilna pizzeria umieszczona jest na specjalnym samochodzie lub w przyczepie. Poza wymaganiami stawianymi przez Sanepid, w lokalu na kółkach trzeba znaleźć miejsce na umiejscowienie fachowego pieca do pizzy, najlepiej opalanego drewnem. Taki tradycyjny sposób wyrobu pizzy przyciągnie masę klientów. W zasadzie na tym kończą się wymagania stawiane w tym biznesie. Najdroższym wyposażeniem jest właśnie piec oraz przyczepa. Całkowity koszt takiego przedsięwzięcia powinien zamknąć się w około 30 tysiącach złotych, co jest stosunkowo niewielką sumą.

Mobilność atutem

Największą zaletą tego biznesu jest jego mobilność. Nie tylko nie trzeba płacić często bardzo wysokich kosztów wynajmu stacjonarnego lokalu. Głównym atutem jest możliwość przemieszczania się tam, gdzie będą klienci. Żadne dotychczasowe rozwiązanie nie dawało takiej elastyczności. W dzień można obsługiwać gości w okolicach największych zakładów pracy, a wieczorem wokół miejsc, gdzie imprezuje młodzież. Cały biznes nie wymaga również nakładów pracowniczych. Najczęściej sprzedawcą jest sam właściciel, który czasami zatrudnia kucharza, a czasem zajmuje się sam wyrabianiem pizzy. W lokalu stacjonarnym potrzebny jest kucharz, kelner, często barman i menadżer. Przy braku pewności zarobkowych, pomysł może okazać się klapą. W przypadku pizzerii mobilnych, tego problemu nie ma. Łatwo jest również o bardzo szybki i bardzo wysoki zarobek podczas obsługi imprez masowych. Wystarczy pojechać samochodem na wybrany adres.

Skąd wziąć środki?

Pomysł mobilnych pizzerii jest wspierany przez producentów pieców opalanych drewnem. Po zakupie tego urządzenia, wspierają proces otrzymania pozwoleń od Sanepidu, dostarczają niezbędne dokumenty i wspomagają proces finalizowania założenia biznesu. Kwotę potrzebną za zakup potrzebnego sprzętu można uzyskać z bezzwrotnej pożyczki z Urzędu Pracy albo z dotacji z Unii Europejskiej. Niektóre banki udzielają również pożyczek już od pierwszego dnia prowadzenia działalności. Przy odpowiednim rozplanowaniu zasobów ludzkich oraz czasu pracy, pieniądze powinny szybko się zwrócić. Wszystko zależy od ilości pracy, jaką się poświęci na ten biznes. Zależność jest bardzo prosta – im więcej czasu będzie się oferowało swoje produkty, tym więcej się zarobi. Natomiast bardzo dużą zaletą jest możliwość wprowadzenia ruchomych godzin i dni otwarcia. Nikt nie będzie miał nam za złe, jeśli któregoś dnia samochód się po prostu nie pojawi.

Rozszerzenie restauracji

Mobilna pizzeria może być nie tylko osobnym pomysłem na biznes, ale również rozszerzeniem usług już istniejącej restauracji lub stacjonarnej pizzerii. Wprowadza dodatkowe zyski, często o wiele większe od przychodów lokalu, a także daje dodatkową, darmową reklamę. Klient, który chce zjeść w biegu, wybierze pizzę z samochodu. Ten, który chce zjeść w ciszy i spokoju – pójdzie do restauracji. Istnieje o wiele większa szansa na przyciągnięcie gościa do lokalu, jeśli wcześniej posmakuje mu tańszy wyrób sprzedany na szybko, gdzieś na ulicy. Może dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie zniżki na pizzę z restauracji, jeśli okaże się paragon z mobilnej pizzerii? Warto jak najbardziej poszerzać swoją działalność, zwłaszcza że usługi gastronomiczne są jednym z najcięższych i najmniej dochodowych biznesów, jakie kiedykolwiek istniały. By móc robić w tej branży duże pieniądze, trzeba mieć albo niesamowitą smykałkę do kuchni i interesów, albo nietypowy pomysł, który przyciągnie klientów. Mobilna pizzeria stanowczo należy do tej drugiej kategorii. Decydować się należy szybko, póki jeszcze ich widok na ulicy jest rzadkością.

Sprawdź również -> Pizza na zamówienie Wrocław