Pomysł na biznes: wideofilmowanie imprez

musicvideodublin

Wideofilmowanie imprez może się okazać dobrym pomysłem na biznes. Bo kto powiedział, że nie da się na tym zarobić? Na wszystkim można zarobić, wystarczy się postarać i chcieć sprostać wymaganiom, jakie narzuca na nas potencjalny klient. Hasło starożytnych epikurejczyków brzmi: „Post mortem nulla voluptas” – czyli, „Po śmierci nie ma już przyjemności”. Warto więc wykorzystać życie, aby dostarczyło nam odpowiednich bodźców, dla doznania tych przyjemności, które są możliwe jedynie w czasie jego trwania. Taką przyjemnością może być założenie biznesu: Wideofilmowanie Imprez.

Co potrzeba?

Aby założyć firmę o profilu wideofilmowania, na pewno potrzebny będzie sprzęt, który przecież nie jest tani. Przyjmując odpowiednią formę opodatkowania, można sobie te koszty odjąć od podatku. W zasadzie wszyscy umiemy fotografować. Przecież to żaden problem „wycelować” i „mrugnąć fotkę”. Tak, jeśli chodzi o zdjęcia na własny użytek. Jednak, abyśmy na tym zarabiali, (oprócz zdjęć także wideofilmowanie) potrzebne jest coś więcej. To „coś”, będzie pracować na nasze utrzymanie, więc powinniśmy je szybko odkryć i udoskonalać w trakcie zdobywania doświadczenia. Wszystko po to, aby z małego hobby zrobić biznes. Czy można? Oczywiście. Każda praca, którą wykonujemy niejako z miłością, oprócz satysfakcji, potrafi dostarczyć także niezłych pieniędzy. Jeśli chodzi o wideofilmowanie, to całkiem niezłych.

Na początek

Na początek – zamiast inwestować olbrzymie pieniądze w profesjonalny sprzęt – mogłaby wystarczyć mała kamera. Chyba, że od razu przeznaczamy na nasz biznes dużą kasę, wtedy można wybierać w ofertach sklepów. Jeśli jednak nas nie stać na taki sprzęt, można zacząć od zwykłej kamery, którą można kupić za 300 – 400 zł. Na stronach sklepów Chińskich – jeszcze taniej, bo nawet za 150 zł. Na początek wystarczy. Jak firma się rozwinie, wtedy można pomyśleć o lepszym sprzęcie. Mając taką kamerę, możemy na próbę filmować jakąś imprezę domową, lub u znajomych. Oczywiście, film nie będzie profesjonalny, ale możemy się na tym pouczyć jak trzymać kamerę, jakie robić ujęcia, z którego kąta, przy jakim świetle. Cały nakręcony materiał nie jest jeszcze gotowy. Właściwie dopiero teraz zaczyna się nasza praca.

Co dalej?

Potrzebny będzie dobry komputer, z zainstalowanym odpowiednim programem. Jak wiadomo ze zdjęciami można zrobić wszystko na komputerze. Jeśli ktoś nie wierzy, może wziąć pierwszą lepszą, kolorową gazetę. Kanon piękna już dawno został ustalony i jest drukowany właśnie w gazetach, także w Internecie. Z filmami także można zrobić wszystko. Nasze ujęcia z amatorskiej kamery mogą zamienić się w profesjonalny film pod warunkiem, że umiemy obsługiwać odpowiednie programy. Nie każdy ma zacięcie komputerowe, ale może mieć tzw. „dobre oko”. Wideofilmowanie można rozpocząć ze znajomym informatykiem, lub takiego zatrudnić. Do niego będzie należała obsługa programów na komputerze. Warto też zainwestować w płatne wersje, aby nie ograniczały nas triale. Zazwyczaj można na takich programach obrobić ograniczoną ilość materiału filmowego do czasu, aż wykupimy wersję Premium. Mając taki program można zrobić bardzo dużo w kierunku zadowolenia klienta.

Czy warto?

Każdy pomysł, w którego wkładamy serce i całkowicie angażujemy umysł jest wart istnienia. Wideofilmowanie może okazać się świetnym pomysłem, jeśli potrafimy znaleźć sobie zlecenia. Oczywiście, przede wszystkim należałoby się ogłaszać, ale to nie wystarczy. Zadowolony klient poleca nas innym i jeśli tym innym się spodoba nasza praca, renoma firmy będzie rosła. Nie ograniczajmy wideofilmowania do imprez okolicznościowych typu: śluby, komunie itp. Wiadomo, na tym można zarobić, ale to nie wszystko. Warto zainteresować się innymi projektami jak wieczory kawalerskie (może być nie łatwo), imprezy urodzinowe, szkolne, a także filmowanie np. przyrody, ptaków, zwierząt. Filmy, po odpowiedniej obróbce można wrzucać na swojego bloga, czy YouTube. Jeśli będą miały dużą oglądalność, być może odezwą się do nas reklamodawcy. A wtedy droga do niezłej kasy stoi już otworem.

Poradnik opracowano we współpracy z firmą http://www.idmultimedia.pl zajmującą się profesjonalną obsługą wideofilmownaia imprez.