Biznes w Ameryce? Przeczytaj zanim spełnisz swoje marzenie

Is-Remote-Business-Is-Beneficial-In-USA

Europa i Stany Zjednoczone wydają się być bardzo podobne pod względem kultury. Istnieją jednak pewne istotne punkty, które mogłyby stanowić zerwanie kontaktów biznesowych z Amerykaninem. Oto kilka wskazówek dotyczących komunikacji, jeśli planujesz lub już prowadzisz biznes z Amerykanami.

Liczą się efekty!

Efekty w Stanach mają najważniejsze znaczenie. Dlatego też, jeśli prowadzisz interesy lub nawet jeśli starasz się o nową pracę, pamiętaj, aby sprzedawać siebie i swoje osiągnięcia. Skromność nie przyniesie Ci nowego kontaktu biznesowego ani pracy.

Stany Zjednoczone to kultura indywidualistyczna, a nie kultura grupowa.

W związku z tym, bohaterowie są często czczeni w amerykańskiej kulturze. Rozważ status kultu Steve’a Jobs’a w firmie Apple lub Mark’a Zuckerberg’a na Facebooku. Porównaj to z bardziej zbiorową kulturą, taką jak Japonia. Ilu z was można wymienić jakiegoś znanego japońskiego CEO?

Krókoterminowość

USA jest krótkoterminową kulturą zorientowaną w przeciwieństwie do Niemiec czy Chin. Innymi słowy, tegoroczne wyniki są ważniejsze od tych sprzed ponad 10 lat, więc krótkoterminowe strategie są ważniejsze niż długoterminowe rozważania.

Bezpośredniość

Ogólnie rzecz biorąc, Amerykanie są bardziej bezpośredni niż Brytyjczycy, bardziej pośredni niż Holendrzy. To częściowo dotyczy to powiedzenia „Czas to pieniądz” Ostatecznie jest to kraj zorientowany na wyniki.

Decyzja należy do szefa

W niektórych kulturach opartych na konsensusie, jak np. w Holandii, opinia pracowników jest ceniona i oczekuje się, że wszystkie pomysły zostaną przekazane i wysłuchane. W kulturze amerykańskiej często otwarte jest forum dyskusyjne, jednakże ostatecznie szef to ten, który podejmuje decyzję i odpowiada za decyzję. Jeśli więc spotkasz się z amerykańskim szefem, nie zdziw się, jeśli podejmuje decyzję bez konsultacji z resztą zespołu, ale jeśli masz jakiekolwiek pomysły lepiej wcześniej wybierz się na angielski w USA by mieć jakąkolwiek szansę przebicia.

Pozostając w temacie języka..

Kultura amerykańska nie lubi ciszy, w przeciwieństwie do kultury skandynawskiej czy japońskiej. Dlatego też angażuj się w dyskusje i rozmowy kiedy tylko masz okazje lub niech twój amerykański partner wie, że rozważasz co on mówi. W przeciwnym razie może on pomyśleć, że nie rozumiesz co mówi lub nie zgadzasz się z nim.

Liczy się lider.

Kultura amerykańska ma tendencję do wartościowania generałów, a nie specjalistów. Dlatego nie zdziw się, jeśli twój odpowiednik finansowy studiował średniowieczną literaturę angielską, ale obecnie kieruje firmą informatyczną. W Stanach Zjednoczonych wyniki i doświadczenie mają znaczenie, większe niż wykształcenie.

Czas pracy

Amerykańskie godziny pracy są dłuższe niż w Europie, więc spotkanie na śniadaniu o godzinie 7.00 może być normą, podobnie jak spotkanie biznesowe wieczorem o godzinie 20 w tym samym dniu. Amerykanie mają tendencję do tego, że mają mniej dni wolnych od Europejczyków.

I na koniec…

Jeśli Amerykanin zapyta “Jak się masz?” Po prostu odpowiedz: “Dziękuję, dobrze. A ty? “Nawet jeśli czujesz się strasznie. Nie myśl, że Amerykanin jest nieuczciwy, pytając cię o to – to po prostu powitanie.

Niezbędne akcesoria do iPhone, których nie możesz przegapić
Ewolucja telefonów – od początku do teraźniejszości