Marketing szeptany – co trzeba wiedzieć, by mieć z tego pieniądze?

4898519_orig

Klient zamierzający kupić laptopa jest świadomy tego, że sprzedawca w sklepie będzie próbował go skłonić do zakupu droższego modelu. Możliwe też, że konsument nie planuje wyjść na nieobeznanego ignoranta – w końcu łatwo dać się oszukać, kiedy nie wie się, o czym mowa. Dlatego przed wybraniem się na zakupy zasięga opinii Internautów, przeszukuje blogi eksperckie, sprawdza porównywarki cenowe – jednym słowem chce się przygotować. I tutaj pojawia się szansa dla tych, którzy wiedzą, jak opinie innych wpływają na podjęcie decyzji w sprawie zakupu.

Na czym polega marketing szeptany?

Jego siłą są tak naprawdę plotki, przy czym wiadomości przezywane są w określonej formie i interpretacji, tak aby wpływały na pozytywny wizerunek reprezentowanej marki. Informacje przekazywane przez jednego klienta, który już miał okazję skorzystać z oferowanego produktu, drugiem rozważającemu zakup. Czasami na wiadomości o zaletach i wadach jakiegoś towaru trafia się przypadkowo i dopiero po przeczytaniu opinii, klient rozważa kupienie perfum, zastawy stołowej czy najnowszego modelu telefonu.

Liczy się przede wszystkim to, w jakim świetle zostanie przedstawiony dany produkt, przez ile osób i w ilu miejscach. Każdy z tych czynników ma swoje znaczenie i jest brany pod uwagę podczas planowania kampanii marketingowej.

Decydują opinie zwykłych ludzi

Jeżeli klient dokonuje zakupu drogiego towaru, musi upewnić się, że wybierze korzystną sobie ofertę. W takiej sytuacji zasięga opinii ekspertów. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, zwłaszcza, że reklamy często stosują ten chwyt, aby sprzedać swoje produkty. Jednak prawdziwa moc tkwi w rękach zwykłych ludzi – tych, którzy dzielą się swoim zdaniem na forach, w mediach społecznościowych, na prywatnych blogach czy na wideo blogach.

To właśnie jest największa siła tego rodzaju marketingu – komentarze na blogach, odpowiedzi w wątkach, opinie, jakimi dzielą się ludzie w mediach społecznościowych. Pozornie nic nieznaczące słowa, które mówią, że chociaż jakiś produkt ma mankament, to w wielu względach przewyższa oczekiwania. Mówią to osoby takie jak klient – o podobnych zainteresowaniach, oczekiwaniach, takie, które faktycznie próbowały i wiedzą, czego się spodziewać. Takie, których opinii konsument zaufa, ponieważ wie, że to, co taka osoba mówi jest prawdą, ma do niej zaufanie i ceni sobie jej zdanie.

Uwierz, że wiem, co mówię

Aby promocja produktu, marki czy wizerunku odniosła zamierzony efekt, potrzebne jest stworzenie zaufania wobec osoby, która tę opinię wypowiada. Jest to proces żmudny, zajmujący sporo czasu, ale dzięki zbudowaniu pozytywnych opinii na temat swojej wiedzy, marketingowiec jest w stanie przekonać klientów, a tym samym zarobić od ilości dokonywanych przez nich zamówień, dokonanych rejestracji, zakupionych prenumerat produktów – wszystko w zależności od efektów pracy na forach, w mediach społecznościowych, na blogach branżowych.

Zarabianie w marketingu szeptany polega właśnie na zbudowaniu solidnej bazy, aby wszelkie pozytywne opinie nie brzmiały nie tylko sztucznie i propagandowo, ale wywołały także dobre skojarzenia. Należy balansować między powiedzeniem prawdy a wydawaniem szczerej opinii, odpowiednio wpływać na uczucia i potrzeby klientów, pomagać im w dokonywaniu wyboru w bezpośredni sposób wpływając na ich decyzję.

Więcej o możliwościach zarabiania po przez internet dowiesz się na stronie https://zarabiajprzez24.pl