Bramy garażowe Wiśniowski: przegląd różnych modeli i ich zalet

Przy wyborze bramy garażowej można kierować się wygodą użytkowania, parametrami technicznymi (zwłaszcza termoizolacyjnością), estetyką i oczywiście ceną. Osoby, dla których znaczenie ma również znana marka, często wybierają bramy garażowe Wiśniowski. Jakie rodzaje bram oferuje polski producent?

Bramy segmentowe Wiśniowski – wygodne w użytkowaniu i dopasowane do potrzeb

Bramy segmentowe bardzo dobrze chronią przed stratami ciepła, co jest zasługą m.in. wypełnienia z pianki poliuretanowej oraz dokładnego uszczelnienia. Po wyposażeniu bramy w nowoczesny napęd automatyczny otwieranie i zamykanie nie wymaga żadnego wysiłku, przy czym dostępne są również modele otwierane ręcznie. Dzięki różnego rodzaju osłonom (prowadnic, wału, sprężyn, rolek), fotokomórkom i czujnikom bramy zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Poza tym bramy garażowe Wiśniowski dostępne są w wielu wersjach wykończeniowych (niemal 200 kolorów RAL, imitacje drewna, różne struktury), więc można z łatwością wybrać model pasujący do stolarki i elewacji budynku.

Bramy rozwierne Wiśniowski – ekonomiczne i niezawodne

Dzięki prostej budowie bramy rozwierne są atrakcyjne cenowo i praktycznie bezawaryjne, przez co doskonale nadają się do zastosowania w garażach wolnostojących czy budynkach gospodarczych. Poza tym wiele osób wybiera taki model ze względu na tradycyjny design, który dobrze pasuje do klasycznej architektury. Bramy garażowe Wiśniowski wykonywane są na wymiar i można je łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb inwestora. Producent oferuje m.in.:

  • różne wzory przetłoczeń (poziome, pionowe, skośne);
  • różne kolory (RAL i drewnopodobne);
  • możliwość zastosowania izolacji termicznej;
  • rozwiązania, które zwiększają funkcjonalność i bezpieczeństwo, np. ograniczniki zawiasów, ograniczniki otwarcia, rygle samozatrzaskowe, stopkę.

Bramy uchylne – rozwiązanie na lata

Osoby, które poszukują prostego (a tym samym taniego i bezawaryjnego) rozwiązania, mogą zdecydować się również na bramę uchylną. W tym przypadku brama ma tylko jedno skrzydło, które otwiera się do góry. Bramy garażowe Wiśniowski dostępne są w typowych wymiarach, jednak producent może też wykonać bramę na indywidualne zamówienie klienta. W zależności od indywidualnych preferencji i rodzaju budynku, bramę można zamówić w wersji z ociepleniem lub bez, w wykończeniu RAL lub w dekorze drewnopodobnym. Ponadto można zdecydować się na dodatkowe opcje, np. ozdobne detale, uszczelnienie dolnej części bramy, ryglowanie, wbudowanie przeszkleń i kratek wentylacyjnych, drzwi przejściowe.

Bramy roletowe – praktyczne pod każdym względem

Kurtyny roletowe są nieco mniej popularne niż np. bramy segmentowe, jednak są równie wygodne w użytkowaniu. Bramy garażowe Wiśniowski są standardowo wyposażone w korbę do ręcznego otwierania i napęd elektryczny, jednak można również zamówić dodatkowy system sterowania. Podczas otwierania kurtyna zwija się wewnątrz skrzynki, dzięki czemu brama nie potrzebuje wolnego miejsca pod sufitem. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, polski producent zastosował m.in. mechanizm cofający kurtynę w razie napotkania przeszkody oraz zabezpieczenia uniemożliwiające otwarcie bramy od zewnątrz. Poza tym klient może zamówić opcje dodatkowe, np. fotokomórkę, zamek szyfrowy, lampę sygnalizacyjną oraz rygle. Brama może również współpracować z instalacją inteligentnego domu.

Bramy garażowe Wiśniowski – salon partnerski w Krakowie

Jaka brama będzie najlepsza do nowoczesnego domu, a która sprawdzi się w budynku gospodarczym? Czy brama roletowa jest równie wygodna jak segmentowa? Najlepiej obejrzeć na żywo różne modele bram i sprawdzić, jak działają w praktyce. W tym celu warto odwiedzić największy salon partnerski marki Wiśniowski w Krakowie – TEXO. Salon zlokalizowany jest pod adresem ul. Zakopiańska 56A, 30-418 Kraków.

W ofercie znajdują się bramy segmentowe, rozwierne, uchylne i roletowe. Personel z pewnością zaprezentuje zalety każdego modelu oraz pomoże w dopasowaniu bramy do budynku. Bramy można również obejrzeć na stronie internetowej www.texo-bramy.pl, natomiast w razie pytań można zadzwonić pod numer (+48) 12 307 37 38.

Shopware – popularna platforma w Niemczech