Jak uniknąć spirali długów wchodząc w nowy biznes?

150408-billsdebt-stock

Stworzenie solidnego planu finansowego przed rozpoczęciem działalności gospodarczej może być różnicą pomiędzy spełnieniem marzeń a przeżywaniem koszmaru spirali długów. Chodzi o to, aby znaleźć rozwiązanie, które pozwoli Twojej firmie wybić się na rynku, równocześnie bez nadmiernego obciążania się długami.

Rozważ następujące wskazówki!

Biznesplan.

Błędem, który popełnia wielu przedsiębiorców, jest brak wystarczających starań na początku o to, aby ustalić, czy ich pomysł jest opłacalnym produktem czy potrzebną usługą, czy warto w niego inwestować. Opracuj model biznesowy i biznesplan, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że Twój pomysł to dobra inwestycja.

Zobowiązania finansowe.

Porównaj swoją osobistą sytuację finansową z kosztami wynajmu powierzchni biurowej, depozytów i zakupów zasobów. Rozważ swoje finanse już na wczesnym etapie, ustalając, które wydatki są niezbędne i z czym możesz poczekać, aż Twój biznes się rozrośnie. Jeśli to konieczne, zmniejsz skalę modelu biznesowego, aż uzyskasz pewność, że istnieje rynek dla Twojego produktu lub usług. Na przykład, przyszły restaurator mógłby zacząć od budki z jedzeniem, a nie dużego lokalu.

Nie rezygnuj ze swojej codziennej pracy.

Chociaż możesz mieć ochotę skupić się w 100% na nowym biznesie, utrzymuj inne źródło dochodu – może pracę na pół etatu lub na pełen etat – dopóki twoje nowe przedsięwzięcie nie będzie w stanie Cię wesprzeć.

Pomóż chronić swoją firmę

Zobacz, jak ubezpieczenie dla małych firm może pomóc ci w pokryciu ubezpieczenia dla Twoich pracowników, majątku i środków do życia.

Rozważ wszystkie możliwe źródła finansowania. Zamiast korzystać z karty kredytowej, możesz pożyczyć od przyjaciół i rodziny, korzystać z oszczędności lub zdecydować się na ratalne pożyczki online, które są bardziej przyjazną formą finansowania aniżeli tradycyjne kredyty.

Barter, jeśli tylko możesz.

Poszukaj możliwości handlu usługami z przyjaciółmi, rodziną lub współpracownikami w zamian za ich pomoc. Zaoferuj swoją wiedzę biznesową komuś, kto może zaprojektować twoje logo, na przykład. W ten sposób możesz naprawdę sporo zaoszczędzić.

Bądź realistą.

Jeśli liczby się nie sumują, cofnij się o krok i spójrz na dochody gospodarstwa domowego, wydatki, sytuację kredytową i przepływy pieniężne, aby sprawdzić, czy możesz ustalić priorytety i wyznaczyć cele, które spełnią Twoje marzenie. Może warto teraz poświęcić się, jeśli oznacza to, że będziesz mieć później stabilność finansową.

Pomóż chronić swoją inwestycję.

Po zainwestowaniu wszystkich pieniędzy ważne jest, aby mieć ubezpieczenie na pokrycie swoich wydatków w razie nagłych lub nieoczekiwanych zdarzeń. Ubezpieczenie dla małych firm pomaga chronić pracowników, nieruchomości i finanse.

Najważniejszy w tym wszystkim jednak nade wszystko jest zdrowy rozsądek. To żaden sukces pożyczyć ogromną sumę i popaść w długi. Sukcesem jest przy jak najmniejszej liczbie wydanych pieniędzy utworzyć firmę, która przyniesie realny zysk. Na to warto zwrócić uwagę i do tego rozwiązania dążyć w swoich biznesowych poczynaniach.