Prowadzisz restaurację? Jak zainteresować klientów w dniu Walentynek?

Najpopularniejszym miejscem spotkań walentynkowych są restauracje. Tego dnia przeżywają one prawdziwe oblężenie. Znalezienie wolnego miejsca graniczy z cudem, dlatego należy to zrobić z dużym wyprzedzeniem. Kucharze, kelnerzy i managerowie pracują w pocie czoła, aby wszystko przygotować na czas, szczególnie jeśli przewidują wyjątkowe atrakcje dla swoich gości. Oto przykładowe propozycje rozwiązań, które skutecznie zainteresują klientów.

Walentynkowe menu

Z okazji święta miłości, na ten jeden wieczór karta dań musi zostać zmodyfikowana. Powinny znajdować się w niej dania uchodzące za afrodyzjaki.

Wychodząc z takiego założenia, w menu restauracyjnym musi być miejsce na owoce morza, głównie w postaci krewetek czy ostryg, które skutecznie wpływają na nasze libido. Warto mieć na uwadze, że nie każdy gustuje w takich smakach. Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn, którzy woleliby zjeść pożywne danie mięsne. Karta dań musi być dostosowana do najróżniejszych preferencji kulinarnych, aby nikt nie wyszedł z kolacji niezadowolony lub co gorsza głodny.

Są jednak takie produkty, które są preferowane przez większość ludzi. W tym przypadku idealnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju czekoladowe desery, np. musy, lody, ciastka lub torty. W dniu Walentynek musimy więc zapomnieć o liczeniu kalorii. Doskonałym uzupełnieniem do słodyczy będzie wino deserowe. Zachęcamy do przeczytania Przewodnika po winach deserowych na wybieramwino.pl

Podczas romantycznej kolacji nie może również zabraknąć wykwintnych trunków. Tutaj oczywiście najchętniej wybieranymi są szampan oraz czerwone i białe wino. Dobrym pomysłem jest zatrudnienie na ten jeden wieczór barmana, który na bieżąco będzie serwował drinki w najróżniejszych wariantach smakowych i kolorystycznych. Kelnerzy powinni również na bieżąco proponować napoje na ciepło.

Wynajęcie zespołu muzycznego

Chyba każdy z nas uwielbia tańczyć w rytm najsłynniejszych ballad miłosnych. Jednak włączenie gotowego nagrania z Internetu nie będzie niczym wyjątkowym w porównaniu do zatrudnienia profesjonalnej kapeli.

W początkowej fazie należy zrobić rozeznanie w cenach i dostępności zespołów oraz zapoznać się z opiniami i komentarzami na ich temat. Musi być to grupa, która nie tylko potrafi coverować znane szlagiery, ale również zachęcać ludzi do zabawy. Wynajęcie osobnego konferansjera bądź wodzireja będzie dodatkowym wydatkiem. W celu oszczędnościowym warto dowiedzieć się, czy na lokalnym rynku działa tego typu kapela. Jeżeli przystanie na nasze warunki, właściciele restauracji unikną dodatkowego wydatku związanego z zapewnieniem noclegu członkom zespołu.

Właściwy wystrój

Święto Walentynek nieodłącznie wiąże się z pewnymi symbolami, których nie może zabraknąć w wystroju restauracji.

Obrusy mogą być w jasnych, pastelowych barwach. Większą wagę należy przyłożyć do innych dekoracji. W Internecie znajduje się mnóstwo porad na temat specjalnych sposobów składania serwetek, np. w kształcie róży lub serca. Będą one prezentować się bardzo efektownie w towarzystwie świec, których także nie może zabraknąć na stole z okazji kolacji walentynkowej. Z pewnością dobre wrażenie zrobią pływające świece o przyjemnym zapachu, np. waniliowym, który podobno również uchodzi za afrodyzjak. Stolik można także przyozdobić płatkami róż.

Sala musi być odpowiednio oświetlona, natomiast okna powinny zostać zasłonięte w celu zapewnienia uczestnikom imprezy intymnej, romantycznej atmosfery. Stoły należy ustawić tak, aby wygospodarować miejsce dla zespołu muzycznego, baru i bufetu oraz przestrzeni do tańca. Cała sala restauracyjna także powinna być specjalnie udekorowana. Nie może zwłaszcza zabraknąć bukietów. Dodatkową ozdobą, a zarazem słodką atrakcją, może być fontanna czekoladowa ze swobodnym dostępem dla wszystkich uczestników kolacji.

Dodatkowe atrakcje

Jeżeli restauracja dysponuje większym budżetem, może zapewnić swoim klientom jeszcze więcej atrakcji. W tym celu, na wejście lub pożegnanie gości warto im wręczyć różne drobne upominki.
Dzięki temu będą oni jeszcze milej wspominać kolację walentynkową właśnie w tym lokalu.

Bardzo dobre wrażenie zrobi również pokaz fajerwerków przygotowany specjalnie dla gości. Jest to niespodzianka niedroga, ale za to robiąca bardzo dobre wrażenie. Należy jednak dowiedzieć się, czy będzie to wymagało uzyskania jakiegokolwiek zezwolenia.

Artykuł przygotował pracownik serwisu, na którym możesz ocenić ciekawe miejsca wypoczynku podczas obchodzenia Walentynek <- odwiedź stronę autora

walentynki-dzien-zakochanych