Co wchodzi w zakres obowiązków pracownika porządkowego hotelu?

bigstock-Cute-female-manager-posing-wit-51832438

Każdy hotel, bez względu na lokalizację czy liczbę gwiazdek, powinien być przede wszystkim elegancki, komfortowy i czysty. Wszystkie pomieszczenia, zarówno pokoje dla gości, jak i wnętrza, z których korzystają wszyscy, powinny być regularnie, codziennie sprzątane. Do brudnego lub zaniedbanego hotelu goście z pewnością nie będą powracać.

Pracownicy porządkowi w hotelach z pewnością mają sporo pracy, gdyż musza praktycznie codziennie sprzątać cały obiekt. Im większy jest ruch w hotelu i więcej gości, tym większy nacisk należy położyć na codzienne sprzątanie. Goście, którzy korzystają z hotelowych usług, oczekują bowiem obsługi na wysokim poziomie. Do obowiązków pracowników porządkowych należy przede wszystkim sprzątanie wszystkich pokojów, nie tylko po wyjeździe gości, ale również w trakcie ich pobytu. Należy posprzątać zarówno pokój, jak i przynależną do niego łazienkę. Konieczna jest wymiana pościeli i ręczników tak, aby codziennie goście mieli zapewnione świeże sztuki.

Należy pamiętać także o posesji

druk uv na ppPracownicy porządkowi muszą również sprzątać wszystkie części wspólne, takie jak korytarze, klatki schodowe, hotelową restaurację czy miejsce wokół recepcji. Są to wnętrza reprezentacyjne, które na pierwszy rzut oka świadczą o jakości usług w danym obiekcie. Jeśli nie będą utrzymane w należytej czystości, hotel niejako sam sobie wystawi negatywną opinię. Warto również pamiętać, że prac porządkowych wymaga nie tylko wnętrze hotelu, ale również wszystkie elementy na posesji. Dotyczy to szczególnie parkingu, terenów zielonych, tarasów czy ciągów komunikacyjnych prowadzących do poszczególnych obiektów znajdujących się na terenie hotelu. Te miejsca również powinny być regularnie sprzątane, gdyż świadczą o standardzie i jakości usług.

Szczególnie ważna czystość w pomieszczeniach spa

Czystość i porządek to coś, czego oczekują goście praktycznie w każdym miejscu, do którego przybywają. Powinni o tym pamiętać szczególnie właściciele bardzo eleganckich obiektów, którzy reklamują je jako hotele o wysokim standardzie. Hotel Zakopane SPA to miejsce, do którego przybywają osoby, aby wypocząć, zrelaksować się i naładować baterie. Trzeba jednak pamiętać, że usługi spa wiążą się również z dodatkowymi pomieszczeniami, które wymagają odpowiedniego utrzymania w czystości. Dotyczy to w szczególności gabinetów, w których odbywają się zabiegi pielęgnacyjne, salonów masażu, basenów, jacuzzi czy saun. W takich miejscach utrzymanie czystości to nie tylko kwestia prestiżu, ale również, a może przede wszystkim – bezpieczeństwa i higieny. Na usługach sprzątających lepiej więc nie oszczędzać i każdy hotel powinien mieć zatrudnioną odpowiednią liczbę osób, które będą zajmowały się utrzymaniem obiektu w czystości. Zawsze lepiej, by pracowników było zbyt dużo niż zbyt mało – ma to przełożenie na efekt, jaki obiekt wzbudza u wszystkich przyjeżdżających gości.

Polecamy:
Prowadzisz hotel? Kilka porad dotyczących wyposażenia