Rynek używanego sprzętu restauracyjnego – nisza pełna możliwości!

restaurant-equipment-washington-dc

Według danych – 90% restauracji wypada z biznesu przed osiągnięciem pięciolecia. Tak duża ilość rotacji restauracji prowadzi do rozwoju rynku używanego sprzętu restauracyjnego. Sprzedaż niektórych używanych urządzeń restauracyjnych jest jednym z najlepszych sposobów na odzyskanie części strat. W tym samym czasie możesz również rozważyć zakup używanego sprzętu do restauracji lub w celu jej remontu.

Wskazówki dotyczące sprzedaży

  • Wyczyść wyposażenie, aby wyglądało jak najlepiej.
  • Zlokalizuj instrukcje sprzętu i gwarancje.
  • Należy pamiętać, że niektóre gwarancje mogą być przeniesione na nowego właściciela.
  • Określ uczciwą cenę rynkową swojego sprzętu.
  • Weź pod uwagę wiek i stan sprzętu.

Według danych najczęściej takie towary są zwykle wyceniane na 20 procent wartości detalicznej. Skonsultuj się z rzeczoznawcą sprzętu w celu uzyskania sugerowanych cen przed rozważeniem jakichkolwiek ofert.

Sprzedaj to sam: kieruj reklamy na swój rynek i podejdź do podobnych restauracji, które mogą korzystać z podobnego sprzętu. Na przykład meksykańska restauracja może nie potrzebować twojej frytkownicy, ale mogą potrzebować dodatkowych piekarników. Niektóre mniejsze urządzenia takie jak termosy gastronomiczne mogą przemawiać do każdej restauracji. W takim przypadku może być konieczne zrobienie własnej reklamy lub umieszczenie jej na portalach aukcyjnych.

Sprzedaj je sprzedawcy: zadzwoń do dystrybutorów sprzętu restauracyjnego i przedstaw szczegóły dotyczące używanego sprzętu i omów metody wysyłki.

Uwaga: niektóre urządzenia restauracyjne tracą na wartości, jeśli zostaną przeniesione do innej lokalizacji, dlatego należy przechowywać sprzęt na miejscu tak długo, jak to możliwe.

Wskazówki dotyczące zakupów

Możesz zarejestrować się na stronach oferujących mailing dotyczący używanych aktualizacji wyposażenia restauracji – by uzyskać wiadomości o najnowszych zasobach wystawionych na sprzedaż, a nawet możesz też załapać się na liczne zniżki. Ale uwaga – dokładnie sprawdź warunki wyposażenia przed zakupem. Upewnij się, że używany sprzęt ma odpowiednią gwarancję (zwykle jest ona na co najmniej od 60 do 90 dni), jeśli to zignorujesz być może będziesz musiał potem sam zapłacić dużo pieniędzy, aby naprawić dany sprzęt, jeśli będzie już po okresie gwarancyjnym. Dlatego  też najlepiej znajdź lokalnego dystrybutora, abyś mógł sam sprawdzić sprzęt i nie musiał płacić za wysyłkę.

Używany sprzęt restauracyjny – jest dzisiaj bardzo chodliwym towarem i jak widać – godnym zainteresowania bez względu na to, czy jest się osobą która sprzedaje czy kupuje używane wyposażenie restauracji. Dzisiaj jest też coraz więcej specjalistów – licencjonowanych techników przeprowadzających profesjonalne testy, którzy czyszczą i przywracają do jak najlepszego stanu wszystkie używane wyposażenie restauracji, by mogły spełnić lub nawet przewyższyć specyfikacje wszystkich producentów. Możesz z ich pomocy skorzystać, jeśli chcesz posiadany sprzęt sprzedać z jak największym zyskiem. To w rzeczy samej naprawdę bywa bardzo opłacalne.