Prowadzisz hotel? Kilka porad dotyczących wyposażenia

Prowadzenie hotelu to możliwość dobrego zarobku, ale również całe mnóstwo obowiązków. Obiekt pod każdym względem powinien spełniać wszystkie standardy odnośnie wyposażenia, wyżywienia i jakości obsługi. Już na starcie działalności trzeba więc zadbać o to, by wszystkie wnętrza były urządzone elegancko, funkcjonalnie i zgodnie z potrzebami przyszłych gości.

Wyposażenie hotelu to kwestia nie tylko urządzenia wszystkich apartamentów czy pokojów, ale również zadbanie o elegancką i stylową część wspólną – hol z recepcją, część restauracyjną, miejsca do relaksu i spędzania wolnego czasu. Wystrój tych części jest widoczny już od progu i buduje pierwsze wrażenie. Jeśli nie zadbamy o wysoki poziom elegancji i komfortu, może się okazać, że hotel nie będzie cieszył się zbyt dużą popularnością. Wbrew pozorom, wyposażenie hotelu w takim samym stopniu buduje wizerunek miejsca, jak miła obsługa czy ciekawa lokalizacja.

Jak urządzić pokoje hotelowe?

Meble hotelowe pod wieloma względami różnią się od tych, które mamy w naszych domach czy mieszkaniach. Najważniejszą kwestią jest w ich przypadku funkcjonalność, komfort użytkowania oraz łatwość utrzymania w czystości. Oczywiście, nie oznacza to, że meble do pokoi hotelowych nie muszą być również eleganckie – warto dopasować je do stylistyki całego obiektu, a także zadbać o to, by w każdym apartamencie znalazły się wszystkie meble, jakie są potrzebne gościom w czasie dłuższego czy krótszego pobytu. Nie zapominajmy, że niektórzy goście przybywają do hotelu w celach biznesowych, inni natomiast na wakacje. Dobrze dobrane meble hotelowe powinny spełnić oczekiwania różnych grup klientów. Warto zadbać przede wszystkim o wygodne łóżka hotelowe z materacami, stoliki i biurka, szafy oraz komody do przechowywania. Najważniejsze, aby we wnętrzu znalazły się podstawowe meble. Wszelkie dodatkowe elementy aranżacji pełnią drugorzędną rolę, choć niewątpliwie mają wpływ na to, jak odbierane jest wnętrze już od progu.

Gdzie kupować meble hotelowe?

hotel władysławowoMeble do hoteli można kupować gotowe lub zamówić ich indywidualne wykonanie. Wszystko zależy od tego, jakim budżetem hotel dysponuje i jak wiele mebli jest potrzebnych. Wybierając meble hotelowe nie kierujmy się wyłącznie jak najniższą ceną. To oczywiste, że przedsiębiorcy na starcie działalności wolą wydać jak najmniej, jednak oszczędzanie na wyposażeniu hotelu zdecydowanie nie wpisuje się w te oszczędności. Słabej jakości meble będą przede wszystkim zawodne, szybko ulegać będą usterkom czy zniszczeniu, a po kilku sezonach mogą już prezentować się naprawdę kiepsko. Inwestycja w dobre, solidne meble jest to natomiast większy wydatek, ale zdecydowanie na długie lata. Dobrze wykonane meble będą służyły przez wiele sezonów, doskonale się prezentowały i wspierały budowanie pozytywnego wizerunku całego obiektu. Zakup solidnych mebli na pewno więc się zwróci w postaci rosnącego zainteresowania gości.