Czy kobiecie wypada założyć plecak do pracy?

IMG_5656

W miejscu pracy musimy wyglądać elegancko, nienagannie i profesjonalnie. W wielu firmach pracownicy dodatkowo są ograniczeni dresscodem, czyli zbiorem zasad ubraniowych, do którego należy się dostosować. Nie oznacza to jednak, że ubiór musi być nudny i pozbawiony polotu. Wszystko zależy od umiejętnego łączenia poszczególnych części garderoby oraz dobrego dobrania dodatków.

W przypadku pracy biurowej, szczególnie tam, gdzie trzeba mieć na co dzień kontakt z klientem, panie raczej nie mogą za bardzo zaszaleć pod względem wyglądu. Muszą prezentować się profesjonalnie i elegancko. Zwykle zakazane są dżinsy, zbyt krótki spódnice, bluzki z dużymi dekoltami czy koszulki na ramiączkach. Najczęściej zasady dotyczą również obuwia – nie powinno być odkryte, nie należy też przychodzić do pracy z gołymi nogami. Pani musi mieć rajstopy i zakryte obuwie nawet latem, gdy na dworze panuje trzydziestostopniowy upał. Różnice w zasadach ubioru mogą też pojawiać się w zależności od branży – czasem przepisy ubraniowe są bardziej restrykcyjne, innym razem dają sporo możliwości.

Przepisy wcale nie muszą zabijać kreatywności

Choć zasady ubioru w miejscu pracy są z góry narzucone, nie oznacza to jednak, że panie nie mogą dobrać stroju indywidualnie do swojej osobowości czy indywidualnych potrzeb. Najczęściej dobrze sprawdzają się różnego rodzaju casualowe zestawy, nawet jeśli w ich skład nie wchodzi ołówkowa spódnica czy czółenka na słupkach. W wielu miejscach, szczególnie w branżach bardziej kreatywnych, swoboda ubraniowa jest o wiele większa, zarówno jeśli chodzi o kroje, jak i kolorystykę ubioru. Pracodawcy wychodzą bowiem z założenia, że pracownik ma wykonać swoją pracę i nie spóźniać się z terminami, a w jakim ubraniu swoje obowiązki wykonuje – to już ma drugorzędne znaczenie.

Dodatki mają znaczenie

Oprócz ubioru, o ostatecznym efekcie naszego wyglądu decyduje też fryzura czy umiejętnie dobrane dodatki. Panie najczęściej decydują się na torebki dopasowane stylistyką i krojem do innych elementów garderoby. Wybór wśród torebek jest tak duży, że każda pani bez problemu znajdzie taką, która najbardziej będzie odpowiadała jej potrzebom. Podczas gdy jedne panie gustują w niewielkich, stylowych torebeczkach, inne są miłośnikami dużych toreb, przypominających worki żeglarskie. Bez względu na rodzaj torebki, chodzi przede wszystkim o to, by dobrze się z nią czuć.

A może plecak?

Po latach zapomnienia do łask powróciły plecaki, które zyskały zupełnie nowe oblicze i możliwości wykorzystania. W ofercie dla pań znajdują się plecaki, które stylizowane są na damskie torebki, mają ładny krój, ciekawe wzornictwo i można w nich pomieścić wszystko, co jest potrzebne podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Strona www sklepu to miejsce, w którym można znaleźć spory wybór różnego rodzaju plecaków. Są małe i duże, dostępne w różnych modelach i kolorach. Można więc bez problemu wybrać taki plecak, który na co dzień będzie służył jako torebka. Wbrew pozorom, także z plecakiem można wyglądać elegancko i w dobrym stylu.