Wykrywanie wycieków

Przeprowadzenia kontroli wycieków wody w budynku wymaga przeprowadzenia szeregu czynności. Wykrycie nieszczelności instalacji wodnej czy gazowej prowadzone samodzielnie nierzadko może okazać się bezskuteczne i nie będzie w stanie zażegnać problemu.  

Wykrywanie wycieków metodą badania termowizyjnego

W odpowiednich warunkach ta metoda może być wykorzystywana do zlokalizowania wycieku o wielkości o natężeniu ok. 0,5-1,0 litrów na godzinę. W przypadku wycieków ulokowanych w ogrzewaniu podłogowym, w miejscu stosunkowo dostępnych dla kamery może to być wyciek mniejszej wielkości ok. 0,3-0,5 litra na godzinę. Z kolei wykrywanie usterek wyjątkowo drobnych, których skutki można zaobserwować dopiero w dłuższej perspektywie czasu za pomocą tej metody jest prawie niemożliwy. Trudność wynika z budowy instalacji termicznej. Dlatego, żeby ta metoda była całkowicie skuteczna, powinno się wcześniej sprawdzić, w jakiego typu instalacji pojawił się wyciek i jakie ma konkretnie rozmiary. Nie potrzeba do tego specjalistycznych urządzeń – można to zrobić samemu, dokładnie obserwując wodomierz ciepłej lub zimnej wody albo manometr na kotle w sytuacji, gdy korzysta się z centralnego ogrzewania wody. W innych przypadkach dużą pomocą będzie porada specjalisty, czyli dobrego hydraulika. Taka osoba świadczy z reguły usługi, polegające na  tym, że wykonuje tak zwaną wodną próbę ciśnieniową.

Wykrywanie wycieków metodą elektroakustyczną

udrażnianie warszawa W niektórych przypadkach dużo skuteczniejszym sposobem, pozwalającym na zlokalizowanie wycieku będzie metoda tak zwanego „odsłuchu”. Polega ona na tym, że wykonuje się zestaw konkretnych czynności z wykorzystaniem profesjonalnej aparatury elektroakustycznej. Ten system pomiaru natężenia dźwięku nadaje się do lokalizowania wycieków zarówno instalacji ciepłej wody, jak i zimnej. Możliwość wykorzystania sprężonego powietrza, pozwala uniknąć poważnych usterek i dalszych problemów, spowodowanych obfitym wylewem wody podczas badania. Ten sposób będzie skuteczny szczególnie w trakcie sprawdzania, czy wystąpiły wycieki w domkach jednorodzinnych, tam możliwa jest całkowita eliminacja innych źródeł dźwięków, które mogą zakłócać pomiar.

Wykrywanie wycieków w rękach profesjonalistów

Liczne aglomeracje wymagają stosowania wyłącznie skutecznych i sprawdzonych technik, takich jak wykrywanie wycieków wody – Warszawa jest jednym z nich. Decydując się na zlecenie wykrywania wycieków fachowcom, warto dokładnie sprawdzić ofertę taką jak Osuszacz Maz. Przedsiębiorstwo skutecznie wykrywa wycieki, a po ich wykryciu poprawia stan zalanego obszaru tak, że nie widać po nim, aby wystąpiły problemy związane z awarią. Jego oferta obejmuje również kompleksowe usługi od wykrycia awarii, przez usunięcie, aż po osuszanie zalanej powierzchni. Taki zestaw umiejętności w połączeniu z profesjonalnym sprzętem, to gwarancja skutecznych i sprawnych usług. Zalania to jedne z najbardziej niebezpiecznych sytuacji, których zaniedbanie może skutkować poważnymi problemami i dalszymi konsekwencjami, które często wiążą się z dużym nakładem finansowym. Dlatego warto takie sprawy powierzać fachowcom.