Wózko wanny, łóżko wanny – o czym mowa i jakie jest zastosowanie?

Firmy oferujące sprzęt dla osób niepełnosprawnych i chorych, mają coraz więcej do zaproponowania. W ich ofertach znajdują się między innymi tak zwane wózko wanny łóżko wannym oraz inne urządzenia. Jak wyglądają i do czego służą?

łóżko wanna

Czym są wózko wanny łóżko wanny?

Wózko wanny, łóżko wannym to urządzenie na wzór łóżka, które świetnie sprawdza się pod prysznicem. Wygląda jak łóżko dla chorego czy osoby niepełnosprawnej. Posiada kółka, ale też jest wykończone materiałami odpornymi na negatywne oddziaływanie wody. Wózko wanny czy łóżko wanny zostały opracowane w taki sposób, aby umożliwiały kąpiel osobom chorym i ograniczonym ruchowo, nawet gdyby miało to odbywać się w pozycji leżącej. Łóżko wanna hydrauliczna czy wózek to urządzenia, które wbrew pozorom są bardzo łatwe w obsłudze. Wystarczy dosłownie chwila, by opanować obsługę do perfekcji.

Wózek transportowo kąpielowy – zastosowanie

łóżko wanny służą do transportu chorego lub osoby niepełnosprawnej do łazienki, w celu kąpieli. Osoba ta nie musi z niego wstawać. W pozycji leżącej może się umyć. Wózko wanna elektryczna zdecydowanie ułatwia codzienną higienę, a z drugiej strony, opiekę nad osobą, która nie jest w stanie dotrzeć do łazienki o własnych siłach. Wbrew pozorom rozwiązanie typu łóżko wanna elektryczna cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. Na szczęście dostęp do tego rodzaju rozwiązać jest bardzo łatwy i wygodny.

Wózko wanna hydrauliczna – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Wózko wanny i łóżko wanny również, mają służyć do higieny ciała pacjenta, do kąpieli osób niepełnosprawnych. Mają tę czynność ułatwiać. Dlatego ważną funkcją tego typu urządzeń jest regulacja wysokości. Wózek wyposażony powinien być także w hamulce lub inne zabezpieczenie, które unieruchomi go na czas kąpieli. Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie. Być może nie każdy, dla każdego się nadaje. Dane techniczne każdego tego typu urządzenia zawsze są szczegółowo wypisane w opisie i w instrukcji. Warto więc się z tymi informacjami zapoznać, by dokonać najlepszego wyboru.

Wózek wanna i łóżko wanna są najczęściej użytkowane w ośrodkach opieki. Niektórzy potrzebują go do własnego domu. Obecnie dostęp do tych urządzeń jest bardzo dobry. Można więc kupić go na własność albo nawet wypożyczyć. Należy pamiętać, że są różne opcje nabycia tego typu rzeczy dla pacjentów. Szukając wózka czy łóżka do prywatnego użytku, warto też wziąć pod uwagę parametry, które będą miały wpływ na wygodę sterowania tym pojazdem.

 

Jak poprawić wydajność swojego internetu?