Program windykacyjny pomoże Ci w ściąganiu należności!

Ściąganie należności od wierzycieli to dla wielu problematyczna i żmudna czynność – tworzenie i wysyłanie monitów oraz rozmowy telefoniczne z dłużnikami zajmują dużo czasu. Mamy na to sposób – program windykacyjny! To oprogramowanie znacznie ułatwia pracę i porządkuje prowadzone sprawy. W jednym miejscu mamy zebrane najistotniejsze dane, takie jak dane dłużników, wierzycieli, przeprowadzone rozmowy i wysłane wiadomości. Poniżej wyjaśniamy jak działa i dla kogo skierowany jest program windykacyjny.

Kto powinien skorzystać z programu windykacyjnego?

Ogólnie rzecz biorąc, z programu windykacyjnego może skorzystać każda firma świadcząca usługi, bez względu na liczbę zatrudnionych osób oraz osoby fizyczne, np. magazyny, firmy produkcyjne oraz hurtownie. Oprogramowanie to jednak najlepiej sprawdzi się w dużych firmach, które obsługują nawet kilkaset klientów i które potrzebują do tego wielu pracowników. Zakup programu windykacyjnego może bowiem znacznie obniżyć koszty funkcjonowania działu windykacyjnego poprzez oddelegowanie pracowników.

Działanie programu windykacyjnego

Program windykacyjny to oprogramowanie, które pozwala na zautomatyzowany kontakt z dłużnikiem: za jego pomocą możemy tworzyć i wysyłać powiadomienia o terminie zapłaty, a także wiadomości SMS. Dzięki temu, w jednym programie możemy znaleźć dokumenty dotyczące każdej prowadzonej przez nas sprawy, co znacznie ułatwia pracę i wprowadza porządek. Wówczas, łatwiej jest określić na jakim etapie się ona znajduje, bez konieczności szukania dodatkowych dokumentów w segregatorach.

Zalety programu windykacyjnego

Programy windykacyjne dostępne na rynku są przede wszystkim uniwersalne – mogą być wykorzystywane w działach księgowości, jak i w firmach windykacyjnych. Dzięki takiemu narzędziu mamy dostęp do bazy klientów 24 godziny na dobę, z każdego miejsca na ziemi. Sam program jest bardzo prosty i funkcjonalny – wystarczy wprowadzić dane dłużnika i wartości jego wierzytelności, a system sam obliczy wysokość jego zadłużenia. Dzięki temu możemy zminimalizować popełnienie błędu w obliczeniach nawet do minimum.

Wart uwagi jest również fakt, że większość programów windykacyjnych stale się rozwija – firmy, które je projektują i sprzedają mają cały czas kontakt z użytkownikami programu i dostosowują go do ich potrzeb.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zainwestować w program windykacyjny to odpowiedź jest tylko jedna – warto to zrobić! Zakup takiego oprogramowania to szereg udogodnień do funkcjonowania Twojego przedsiębiorstwa.

Polecamy:
Oprogramowanie dedykowane dla firm – dlaczego warto?