Co jest w stanie podnieść usługi kelnerskie na wyższy poziom?

Nauczyciele i pielęgniarki, kelnerzy w restauracjach – to jedni z najbardziej przepracowanych i słabo opłacanych członków siły roboczej. Podczas każdej zmiany kelner pełni rolę gospodarza imprezy, psychologa, sprzedawcy, akrobaty, przedstawiciela obsługi klienta i encyklopedii. Co więcej, zwykle polega się na ich wskazówkach, co oznacza, że ​​zawsze szukają sposobów na zapewnienie lepszej obsługi.
Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w fartuchu, czy weteranem, zawsze możesz znaleźć nowe sposoby doskonalenia swoich umiejętności serwowania potraw.

Jeśli nie znasz jeszcze etapów obsługi restauracji — czyli zestawu najczęstszych interakcji między kelnerami a gośćmi — zacznij się uczyć. Etapy obsługi to zestaw najczęstszych interakcji między personelem restauracji a gośćmi podczas posiłku. W porównaniu ze średnim czasem zajęcia stołu w Twojej restauracji, kroki zamieniają się w listę kontrolną, w której każda interakcja musi zostać wykonana w określonym czasie po zajęciu stołu, aby uzyskać absolutnie najlepsze doznania kulinarne.

Chociaż szczegóły będą się różnić w zależności od restauracji, oto przykład tego, jak mogą wyglądać etapy obsługi podczas typowego doświadczenia gościa. Skuteczna obsługa stolików jest kluczem do zarobienia większych pieniędzy, ale istnieje cienka granica między obsługą stolików a pośpiesznymi gośćmi — w tym pomogą Ci poszczególne etapy obsługi. Postępując zgodnie z tymi krokami, utrzymasz się na poziomie średniego czasu zmiany stołu w swojej restauracji, utrzymasz przepływ klientów i zmaksymalizujesz potencjalną napiwek.

Poznaj menu od podszewki

Wiele restauracji wymaga, aby nowi kelnerzy zabrali do domu i zapamiętali menu podczas pierwszego tygodnia pracy. Nawet jeśli Twoja restauracja tego nie nakazuje, i tak warto to zrobić. Zapamiętywanie menu — zarówno jedzenia, jak i napojów — znacznie poprawi jakość obsługi, którą możesz zaoferować swoim gościom, niezależnie od tego, czy uczysz się być kelnerem w eleganckiej restauracji, czy w lokalnym knajpie z burgerami przy plaży. Odwróć scenariusz na chwilę: powiedzmy, że wychodzisz zjeść lub wypić drinka z przyjaciółmi i poprosisz kelnera w restauracji o osobistą rekomendację lub składniki zawarte w pozycji menu. Jak byś się czuł, gdyby twoje pytanie spotkało się z mamrotaniem, zmieszanym spojrzeniem i „pozwól, że pójdę zapytać mojego przełożonego” — zirytowany? Twoi goście też będą, jeśli nie nauczysz się menu.

Jako kelner restauracji Twoim zadaniem jest nie tylko znać menu od środka, na zewnątrz i od tyłu, ale także móc przedstawiać zalecenia dla gości, udostępniać wszystkie dostępne dodatki i odpowiadać na podstawowe pytania dotyczące typowych składników lub ryzyka alergii. Zapamiętywanie menu podobnie jak elementy uniformu takie jak zapaska kelnerska pomoże Ci również zaoszczędzić czas, eliminując potrzebę biegania do kuchni lub baru z pytaniami lub do punktu sprzedaży, aby sprawdzić, czy żądany dodatek jest dostępny. Znajomość menu pomoże Ci utrzymać lub potencjalnie skrócić czas odwracania stolika, pomieścić więcej gości i przyjąć więcej napiwków.