Sklepy internetowe w modelu SaaS

ipad-tablet-technology-touch (1)

Sklepy internetowe sąw dzisiejszych czasach popularną formą prowadzenia działalności w sieci. Nic więc dziwnego, wychodzą bowiem naprzeciw zainteresowaniom klientów, którzy chętnie robią zakupy bez wychodzenia z domu. Trzeba jednak pamiętać, że aby sklep internetowy był dobrym źródłem dochodu, powinien być świetnie wykonany, funkcjonalny i komfortowy w użytkowaniu zarówno dla klientów, jak i dla pracowników sklepów.

Do tej pory najpopularniejszą formą sklepów internetowych były sklepy oparte na rozwiązaniach open source lub na projektach dedykowanych. Jednak w ostatnim czasie pojawiła się w tej dziedzinie zupełnie nowa jakość – model SaaS, czyli Software as a Service, oznaczające oprogramowanie jako usługę. Takie rozwiązanie ma mnóstwo korzyści, jakich nie znajdziemy w standardowych opcjach, na jakich bazują sklepy internetowe.

W tej kwestii warto zapoznać się z ofertą IdoSell Shop przekonać się, jak szybko można stworzyć nowy, funkcjonalny i w pełni intuicyjny sklep internetowy, który będzie cieszył się dużym zainteresowaniem wśród użytkowników sieci.

Największe zalety modelu SaaS

reklama sklepu w InternecieUsługa SaaS to doskonałe rozwiązanie, które łączy w sobie wysoką jakość za bardzo konkurencyjną cenę. W przypadku modelu open source nie ponosimy wysokich kosztów, jednak aby postawić sklep sami musimy mieć sporą wiedzę na temat programowania. Na drugim biegunie są natomiast projekty dedykowane, które są bardzo zaawansowane technologicznie, ale również bardzo drogie.

Model SaaS wydaje się więc być złotym środkiem między zachowaniem wysokiej jakości i funkcjonalności, a jednocześnie korzystnej ceny dla przedsiębiorcy, który chce prowadzić sklep internetowy. SaaS to także wiele możliwości, które bywają utrudnione w przypadku szczególnie modelu open source. Możliwe jest chociażby zintegrowanie sklepu z wyszukiwarkami, hurtownią, wprowadzenie dowolnych systemów płatności, a także zainstalowanie szeregu innych narzędzi marketingowych. Jest to więc funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala na ułatwienie działań prowadzonych w sieci.

Wysoki poziom zabezpieczeń

Sklepy internetowe, które oparte są na modelu SaaS, prowadzone są na serwerach dostawcy usług, a nie na serwerach klienta. Klient płaci jedynie regularny abonament, ma natomiast pewność, że jego działalność jest doskonale zabezpieczona, a także dostosowana do aktualnych wymagań prawnych i do RODO. Co więcej, jest to rozwiązanie dedykowane, dzięki czemu klient zawsze dokładnie wie, za co płaci. Nie musi wybierać i płacić za te usługi, które są mu niepotrzebne i nie będzie z nich korzystał.

Wybierając rozwiązanie SaaS można mieć pewność najwyższej jakości usług i szeregu możliwości do wykorzystania, a to z pewnością przełoży się na jakość i komfort pracy przy obsłudze każdego sklepu prowadzonego w wirtualnej przestrzeni. Jeśli dodamy do tego konkurencyjne ceny, o wiele niższe niż projekty dedykowane, model SaaS ma przed sobą ogromną przyszłość i nieustannie rosnące zainteresowanie wśród osób prowadzących sklepy online.

Polecamy:
Najlepsze łącze dla firm – symetryczny internet