Sklep z artykułami dziecięcymi – stacjonarnie czy tylko online?

product-image-234286188_grande

Sklepy z produktami dla dzieci cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów. Zarówno te stacjonarne, jak i internetowe mają duży rynek zbytu, mogą więc nieustannie powiększać swoją ofertę i dopasowywać ją do potrzeb klientów. Przed założeniem sklepu warto jednak się zastanowić, czy będzie on działał jedynie w wirtualnej przestrzeni, czy również będzie miał stacjonarną lokalizację.

Sklepy online cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, przede wszystkim dlatego, że są wygodne. Bez wychodzenia z domu można zrobić zakupy, a kurier dostarczy zamówienie bezpośrednio do drzwi domu czy mieszkania. Zakupy online dają również możliwość odwiedzenia kilku czy kilkunastu sklepów z całej Polski, co stacjonarnie byłoby niemożliwe do zrealizowania w krótkim czasie. Dużą zaletą sklepów online jest również fakt, że oferują one produkty sporo tańsze niż takie same produkty, ale dostępne w sklepach stacjonarnych. Co więcej, często można trafić na wiele akcji promocyjnych, dzięki czemu zakupy są jeszcze tańsze. Świetne akcesoria dla dzieci, dobrej jakości i w konkurencyjnych cenach oferuje między innymi sklep PinkNoMore, w którym można znaleźć całe mnóstwo ubranek dla maluszków i nie tylko.

Niższe koszty w działalności tylko online

portfel dziecięcyProwadzenie sklepu online to dla jego właściciela możliwość ograniczenia kosztów prowadzenia działalności. Nie trzeba bowiem inwestować w kupno, wynajęcie oraz wyposażenie lokalu. Nie trzeba również zatrudniać wielu pracowników. W przypadku niewielkiego, dopiero startującego sklepu, można wszystkie działania wykonywać nawet w pojedynkę. Potem, w miarę gdy działalność będzie się rozrastać, trzeba pomyśleć o powierzchni magazynowej czy o pracownikach. Zawsze jednak koszty będą niższe niż w przypadku prowadzenia stacjonarnego sklepu. Prowadzenie sklepu online jest więc dobrym pomysłem na biznes dla tych osób, które nie dysponują zbyt dużym kapitałem początkowym. Nie wymaga to bowiem aż takiego wkładu finansowego, jak otwarcie sklepu stacjonarnego. Jest też zdecydowanie mniej czasochłonne.

Zalety sklepów stacjonarnych

Choć sklepy online mają całe mnóstwo zalet, wielu przedsiębiorców decyduje się na połączenie ich ze sklepem stacjonarnym. Dlaczego? W przypadku akcesoriów dziecięcych odpowiedź jest dosyć prosta. Wielu rodziców lubi wybierać spośród takich produktów, które mogą dotknąć, obejrzeć na żywo czy wypróbować. Dzięki temu mogą mieć pewność, że produkt faktycznie jest wysokiej jakości. Sporo osób nie lubi zakupów online, gdyż zdjęcia produktów są mocno podrasowane, a na żywo zamówione akcesoria prezentują się znacznie słabiej. Dlatego też wolą zadbać o wysoką jakość produktów dla swoich dzieci i wybierać je osobiście. Jeśli sklep faktycznie ma świetne akcesoria, z pewnością prędzej czy później tacy klienci zdecydują się na zakupy online. Będą już bowiem mieli pewność, że faktycznie wszystkie oferowane ubranka czy akcesoria spełniają wszystkie ich oczekiwania czy potrzeby.

Źródło: PinkNoMore