Revolax Deep z Lidokainą czyli koniec z głębokimi zmarszczkami

Revolax deep z lidokainą to idealne rozwiązanie stosowane przy poprawie owalu twarzy, który jak wiemy wraz z wiekiem ulega pogorszeniu. Jest to także wspaniały preparat do  modelowania kształtu ust. Firma Revolax ma w swojej ofercie szereg różnych preparatów, wykorzystywanych w medycynie estetycznej ale na szczególną uwagę zasługuje ten, ponieważ zawiera znieczulającą Lidokainę. Najpierw jednak przybliżymy temat medycyny estetycznej, czego dowiesz się z tego artykułu?

  • Czy wolumetria twarzy i modelowanie owalu to to samo?
  • Czy Revolax deep jest sprawdzony i czy można mieć na niego alergię?
  • Jakie są korzyści ze stosowania lidokainy i czym ona jest?
  • Szczegóły dawkowania oraz zabiegu

Czy wolumetria twarzy i modelowanie owalu to to samo?

Zacznijmy od tego że nazwa  “wolumetria twarzy” w medycynie estetycznej odnosi się do korekty rysów twarzy i chodzi tu  raczej o potrzebę przeprowadzenia zabiegu, a nie samą czynność. Najczęściej wspomniana Wolumetria twarzy przeprowadzana jest przy zastosowaniu kwasu hialuronowego tzw. HA (przykładem takiego zabiegu jest miękki lifting) lub przeszczepu własnego tłuszczu tak aby owal twarzy poprawić. Tak na prawdę poprawa owalu twarzy i wolumetria to ta sama czynność. Oba te pojęcia rozumiane są jako synonim modelowania twarzy bez użycia skalpela, czyli nie wkraczamy tu w pole chirurgii plastycznej a jedynie medycyny estetycznej. W wyniku przeprowadzonego w gabinecie zabiegu można przywrócić właściwy owal twarzy, najczęściej chodzi o wyrównanie konturu i podkreślenie kości policzkowych. Twarz po zabiegu ma zdecydowanie młodszy wygląd, poprawia się także jędrność skóry, a zmarszczki zostają spłycone lub całkowicie wygładzone. Co ciekawe na zabiegi zmieniające rysy twarzy decydują się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni i wśród tej drugiej grupy jest to coraz bardziej popularne.

Revolax Deep Lidokaina

Czy Revolax deep jest bezpieczny i co zawiera?

Revolax deep lidocaine jak i cała gama preparatów marki Revolax oparta jest na bazie kwasu hialuronowego, czyli  (HA – Hyaluronic Acid) który jest związkiem chemicznym, naturalnie znajdującym się w ludzkim organizmie, przede wszystkim w naskórku ale także w  mazi stawowej (dzięki czemu doprowadza substancje odżywcze do chrząstki i chronią ją) oraz w ścianach naczyń krwionośnych i w ludzkim oku. Także jest to substancja całkowicie dla nas naturalna i zupełnie bezpieczna. W medycynie estetycznej ten kwas oraz jego pochodne, najczęściej w postaci hialuronianu sodu i hialuronianu potasu pozyskiwany jest na 2 sposoby. Pierwszym jest metoda  jest metoda biotechnologiczna przy wykorzystaniu procesów fermentacjji bakterii ze szczepu paciorkowców Streptococcus. Drugi sposób dużo rzadziej wykorzystywany ze względu na niższą czystość kwasu, ponieważ jest pozyskiwany ze zwierząt w tym np. ze skóry rekina (co stanowi dodatkowe utrudnienie). Oparte o ten kwas preparaty nie alergizują i nie podrażniają skóry, dzięki temu mogą być także stosowane bez badań, w każdym wieku i do każdego typu skóry. Co warto dodać HA nie jest światłoczuły więc może być używany bez względu na warunki klimatyczne . HA charakteryzuje się lepszą przenikalnością do głębokich warstw skóry właściwej, gdzie tworzy na skórze tzw. hydrofil, który zapobiega zjawisku naskórkowej utraty wody i innymi czynnikami zewnętrznymi, które mogą źle wpływać na skórę.

Lidokaina co daje i czy jest potrzebna.

Drugą substancją tego preparatu jest Lidokaina, której głównym zadaniem jest znieczulenie miejscowe w obszarze zabiegu. Lidokaina jest to inaczej (chlorowodorek lidokainy) i jako substancja została wprowadzona na rynek już ponad 70 lat temu także nie jest to nowość. Związek ten ma bardzo szerokie zastosowanie przeciwbólowe w różnego typu zabiegach, bardzo dobrze sprawdza się w zabiegach  skórnych lub dotyczących błon śluzowych. Jest to dobrze przebadana substancja,  całkowicie bezpieczna i szeroko stosowana na całym świecie, co ciekawe takżę przy zabiegach kardiochirurgicznych co potwierdza fakt jej skuteczności  oraz bezpieczeństwa dla organizmu ludzkiego.

Jakie są korzyści ze stosowania tego preparatu

Revolax jest znany z szerokiej gamy produktów medycyny estetycznej i występuje w wielu różnych odmianach. Wersja z Lidokainą ma tę dodatkową zaletę, że pacjent podczas zabiegu niczego nie czuje. Przed zabiegiem sprawdzamy dokładnie proporcję  twarzy dokonując odpowiednich pomiarów. W drugiej kolejności używając kaniuli, czyli miękkiej i tępo zakończonej igły, wprowadzany pod skórę jest kwas hialuronowy. Właśnie dzięki temu nadajemy tkankom miękkim właściwą objętość. Pierwszy efekt widać od razu po zabiegu, pełne rezultaty pojawiają się ok. miesiąc po zabiegu.Ten preparat jest przeznaczony do takich zabiegów jak:

  • uzupełnienie średnio głębokich zmarszczek
  • korektę owalu twarzy
  • podkreślenie kości policzkowych
  • modelowanie ust
  • redukcję głębokich zmarszczek.

Szczegóły dawkowania oraz zabiegu

Revolax Deep lidocaine to renomowany środek oparty o kwas HA, dzięki któremu możemy modelować twarz zarówno u Kobiet jak i u Mężczyzn.  Dodatkowo dzięki lidokainie zapewnia, że zabieg jest bezbolesny. Jego  plastyczne właściwości sprawiają, że stosowany jest również do usuwania średnich i głębokich zmarszczek i do modelowania i powiększania ust.. Jedna strzykawka zawierająca 1,1 ml preparatu, a ostateczną dawkę i ilość zastrzyków określa lekarz wykonujący zabieg.

Czy warto mieć wirtualne biuro?
Jak pieczątki przydają się w firmie?