Czy warto mieć wirtualne biuro?

 

Obecnie okazuje się, że wcale nie trzeba mieć biura, praca zdalna daje bardzo dużo niezależności we wszystkich obszarach, a korespondencję można kierować w wybrane miejsce w Polsce – czasem też bardzo prestiżowe, co może wpływać na to, jak będziemy postrzegani przez klientów czy kontrahentów. Wirtualne biura stają się więc opcją szytą na miarę, a sam outsourcing obsługi bez konieczności fizycznej obecności w danym miejscu nie tylko zmniejsza koszty prowadzenia działalności, ale również daje dużą swobodę.

Dla kogo jeszcze wirtualne biuro?

Bez problemu można znaleźć wirtualne biuro na przykład w biurospolki.pl. W ten sposób można zrezygnować z konieczności wynajmowania przestrzeni do pracy i zatrudniania pracowników do obsługi. Gdy pracuje się samodzielnie, realizuje się zlecenia w domu, taka opcja wydaje się szyta na miarę.

Przede wszystkim wirtualne biura są doskonałą opcją dla tych osób, które chcą zminimalizować koszty. To szczególnie ważne na początku prowadzenia działalności gospodarczej.  Z takiej możliwości chętnie ruszają przede wszystkim freelancerzy, copywriterzy, headhunterzy, osoby pracujące zdalnie lub też te, które mieszkają za granicą, ale chcą mieć polskie adres firmy, a także liczne start-upy. Jak widać to dość spora grupa przedsiębiorców, a obecny rynek jest dość mocno otwarty na to, by realizować zadania właśnie z domu. Praktyka pokazuje, że przecież w wielu przypadkach, by świadczyć usługi, wcale nie trzeba mieć biura, a często wystarczy komputer i internet.

Działalność na miarę XXI wieku

Oczywiście praca zdalna daje bardzo dużo możliwości. Z perspektywy prawnej jednak wymaga też tego, by firma posiadała adres, pod którym będzie zarejestrowana. Tym samym wirtualne biuro wydaje się być doskonałą alternatywą, ponieważ pozwala na to, aby nie rejestrować przedsiębiorstwa w domu, a także sprawia, że nie trzeba wynajmować przestrzeni dodatkowej. Wirtualne opcje sprawdzą się tam, gdzie pracuje się zdalnie, potrzebuje się miejsca do sporadycznych spotkań z klientami, a także wówczas, gdy chce się mieć prestiżowy adres lub też działać w obrębie konkretnego Urzędu Skarbowego. Zalet tego rozwiązania jest więc bardzo dużo, a konkretny zakres usług zawsze można dopasować do swoich potrzeb. Tym samym okazuje się, że niezależnie od tego, co się robi, gdzie się mieszka, czy też jakie ma się priorytety, można zadbać o to, by firmę obsługiwali ci, którzy się na tym znają najlepiej. Z zasady otrzymać można adres do rejestracji działalności gospodarczej, obsługę korespondenci, a także opcje korzystania z czynności biurowych, miejsc spotkań, pracy w przestrzeni coworkingowej.