Jak pieczątki przydają się w firmie?

Masz swoją firmę, z pewnością będziesz potrzebować pieczątki. W poniższym wpisie znajdziesz m.in. informacje do jakich zadań specjalnych sprawdzą się pieczątki, co musi się na nich znajdować oraz gdzie są dostępne i jak szybko je zamówić. 

Rodzaje pieczątek

Pieczątka to podstawa w załatwieniu spraw administracyjnych do dokumentów w Polsce. Stemple mogą mieć wiele funkcji i rodzajów, do najczęściej wymienianych rodzajów zalicza się:

 • pieczątki firmowe- to niezbędnik w każdej firmie, zostaną one opisane dokładniej poniżej,
 • pieczątki imienne – cechują się niewielkimi rozmiarami, najczęściej mają do 3 linijek tekstu, a wymiary to wielkość około 40×50 mm. Wykorzystuje się je w: biurze, urzędzie i instytucjach, gdzie jest potrzeba, aby podpisywać dokumenty imieniem i nazwiskiem. Produkty te we wzorze zawierają np. imię i nazwisko, stanowisko, tytuł naukowy, albo zawodowy, pseudonim artystyczny, numer telefonu czy też wzór ręcznego podpisu tzw. faksymile. Oferowane pieczątki imienne są wygodne i kompaktowe. Mają często obudowę z plastiku. Łatwo mieszczą się do ręki, ale i do torebki czy biznesowej teczki.
 • pieczątki księgowe – to produkty z kategorii, w których potrzebny jest wzór tekstowy np. Zgodny z oryginałem, czy Wpłynęło dnia. Sprawdzi się jako alternatywa wpisania ręcznie tej informacji.
 • pieczątki kompaktowe – to pieczątki mini rozmiarów, które zmieszczą się prawie wszędzie.
 • datowniki i numeratory – niezastąpione narzędzie w firmie, które pozwala zoptymalizować prace w każdym dziale.

Wybierając pieczątkę można wybrać kolor tuszu. Producenci oferują różne wzory i kolory. Co znajduje się w asortymencie sklepów można znaleźć m.in. na stronie: https://taniestemplowanie.pl/produkty/pieczatki/.

Pieczątki firmowe – co musi się na nich znajdować?

Pieczątka znajduje się praktycznie w każdej firmie. Na tym rodzaju pieczątki jest możliwość umieszczenia:

 • nazwę firmy,
 • adres firmy
 • nr telefonu,
 • NIP,
 • REGON.

Wśród klientów często wybiera się również pieczątkę z adresem strony www firmy lub logo.

pieczątki

Co ciekawe często można zaprojektować pieczątki online. W przypadku dużych firm warto skorzystać z oferty przedstawicieli handlowych. Posiadają pełen katalog pieczątek, które są w ofercie oraz przekazują, jak wygląda krok po kroku wykonanie usługi.

Firmy, które cieszą się dużą liczbą zamówień będą się cieszyć z takiego ułatwienia pracy, jak pieczątka zamiast ręcznego wypisywania danych.

Jak zamówić pieczątkę?

Niezbędne produkty można sprawnie zamówić. Zamówienia można dokonać wygodnie online z domu w 24 godziny do wybranego przez siebie paczkomatu lub jako zamówienie bezpośrednio do biura. W obydwu przypadkach dostawa jest darmowa. Z zasady:

 • Zlecenia złożone, które zaakceptowano i opłacono do godziny 10:00 są wysyłane jeszcze tego samego dnia.
 • Zlecenia złożone, które zaakceptowano i opłacono po godzinie 10:00 są wysyłane w następny dzień roboczy.
 • Pieczątki wielkoformatowe (czyli kołyska, stempel, pieczątka szkieletowa tabelaryczno – księgowa), ze względu na swoje duże rozmiary do grawerowania wykonuje się w terminie 2 dni roboczych.

Skorzystaj i zamów wytrzymałe i solidne pieczątki w różnych rozmiarach na taniestemplowanie.pl. Szybki kontakt możesz uzyskać kontaktując się online. Oferujemy i wykonujemy trwałe i łatwe w użytkowaniu stemple, w tym z plastiku i drewna w zależności od preferencji. Produkty cechuje niezawodność. Ceny są konkurencyjne. W sklepie można dokupić inne akcesoria związane z biurem m.in. tusze, poduszki, czy gumki do pieczątek.

Czy macie w firmie takie pieczątki lub stemple drewniane?

Drukowanie folderów reklamowych – na co zwrócić uwagę podczas wybierania drukarni?