Rekrutacja pracowników krok po kroku

Rekrutacja pracowników – dowiedz się, jak to wygląda od kuchni.

Jeśli szukasz pracy po raz pierwszy lub od długiego czasu nie możesz znaleźć zatrudnienia, wiesz jak frustrujący i stresujący może być proces rekrutacji. Kolejne wysłane CV, nawet nie wiesz, czy dotarło do pracodawcy lub, czy w ogóle je otworzył. Liczne rozmowy generujące stres. Po kilku takich nieudanych próbach większość osób się po prostu zniechęca. Postarajcie się jednak zrozumieć pracodawców. Rekrutacja pracowników trwa zazwyczaj kilka etapów, nie po to, aby uprzykrzyć Wam życie. Pracodawcy poszukują po prostu najlepszego pracownika. Pomoże w tym jednak jasne określenie zadań, jakie ma spełniać i umiejętności. Jeśli więc jesteś pracodawcą, zanim wystawisz ogłoszenie, sprecyzuj dokładnie swoje oczekiwania i napisz, na czym będzie polegała rekrutacja. Pozwoli Ci to już na samym początku odrzucić kandydatów, którzy nie nadają się na dane stanowisko.

Jak sprawić, żeby rekrutacja stała się czymś przyjemnym i mniej stresującym.

Rekrutacja pracowników to nie jest prosta sprawa. Dlatego Ty jak najbardziej powinieneś ułatwić ten proces swojemu pracodawcy. Po pierwsze dokładnie czytaj opis stanowiska, na jakie chcesz wysłać CV. Sprawdź, czy pożądane przez pracodawcę kompetencje pokrywają się z Twoimi. Zobacz czy masz odpowiednie wykształcenie i umiejętności. Jeśli chciałbyś pracować w danej firmie, a stanowisko, które wybrałeś, zupełnie do Ciebie nie pasuje, nie rekrutuj. Oszczędzisz sobie rozczarowań. Lepiej poszukaj lepszego stanowiska dla siebie. Widzisz ofertę i myślisz to właśnie ja, o mnie piszą w tej ofercie pracy. Nie wysyłaj od razu swojego CV. Sprawdź dokładnie wymagania i umiejętności. Może jakieś posiadasz, a nie uwzględniłeś ich w swoim CV. Koniecznie dopisz je i postaraj się zgodnie z prawdą dopasować swoje CV do ogłoszenia. Oczywiście nie wpisuj, nic co nie jest prawdą. Pracodawcy szybko potrafią to zweryfikować. Po raz kolejny oszczędzisz sobie rozczarowania, nie mijając się z prawdą w Twoim CV.

Teraz możesz wysłać swoje zgłoszenie. Warto zainstalować program, który dostarczy Ci informacji czy Twój pracodawca otworzył Twojego maila i czy pobrał CV. Teraz możesz czekać na telefon, a po przygotowywać się do rozmowy rekrutacyjnej. Warto również o tym poczytać w internecie i dowiedzieć się, jak się zachować i co przygotować przed rozmową. Dzięki tym wskazówką Twój proces rekrutacji powinien być znacznie bardziej przyjemny i zakończony szybkim sukcesem.