Praca doradcy bankowego – kiedy bywa najtrudniejsza?

Po pomoc do doradcy bankowego najczęściej wybieramy się wtedy, gdy potrzebujemy kredytu czy pożyczki. Doradcy mają więc sporo do zrobienia – przede wszystkim musza znać na wylot ofertę swojego banku, a także indywidualnie podchodzić do potrzeb wszystkich swoich klientów. Zdarzają się bowiem produkty kredytowe, które wymagają długiej i skrupulatnej analizy.

Doradcy bankowi zajmują się przede wszystkim rozpatrywaniem wniosków kredytowych oraz bieżącą obsługą klienta. To do nich przychodzą klienci, którzy potrzebują kredytu, oczekując, że oferta będzie idealnie dopasowana do ich indywidualnych potrzeb. Doradca bankowy powinien więc umiejętnie i skrupulatnie przeanalizować sytuację finansową klienta i dopasować mu takie rozwiązanie kredytowe, które będzie dla niego optymalne i nie spowoduje nadmiernego obciążenia w domowym budżecie. Wbrew pozorom nie jest to proste, gdyż klienci często zatajają pewne fakty w swojej sytuacji finansowej bądź też ukrywają niektóre posiadane zobowiązania. Nie jest to trudne w czasach, gdy działa całe mnóstwo firm pożyczkowych, które nie wprowadzają informacji o pożyczkach do Biura Informacji Kredytowej.

Konsolidacje – trudne kredyty

Jednym z najtrudniejszych kredytów bankowych z perspektywy samego doradcy bankowego są kredyty konsolidacyjne. Polegają one na połączeniu wielu zobowiązań klienta w jedną całość, ale za to z ratą, która jest dużo niższa niż suma dotychczas spłacanych zobowiązań. Konsolidacja łączy kredyty, pożyczki pozabankowe, zakupy na ratę i inne zobowiązania. Pozwala kredytobiorcy na finansowy oddech i powolne wyjście z kłopotów i nadmiernego zadłużenia. Doradca bankowy ma za to sporo pracy, gdyż musi zapoznać się z wieloma dokumentami na temat wszystkich kredytów czy pożyczek klienta, musi też sprawdzić jego sytuacje finansową, zarobki oraz informacje zawarte w biurach informacji gospodarczych. Jego zadaniem jest bowiem dopasowanie kredytu nie tylko do potrzeb, ale również do finansowych możliwości konkretnego klienta. Nie może doradzić kredytu osobie, która już teraz nie płaci zobowiązań finansowych lub nie ma żadnych dochodów.

Spore zalety konsolidacji

Kredyty konsolidacyjne z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów, którzy szukają w nich ratunku w finansowych kłopotach. To dobre rozwiązanie, pod warunkiem, że kredytobiorca do tej pory wywiązywał się ze wszystkich swoich zobowiązań terminowo. Banki nie udzielą bowiem kredytu konsolidacyjnego dłużnikowi, którego zobowiązanie zostało już wypowiedziane przez bank lub znajduje się na etapie egzekucji. W poszukiwaniu dobrych kredytów konsolidacyjnych warto sprawdzić ofertę co najmniej kilku banków, gdyż może ona znacznie się różnić. Na https://habzafinanse.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/ można znaleźć sporo wiedzy i informacji różnych ofertach konsolidacji, co z pewnością ułatwi klientom podjęcie dobrej i rozsądnej decyzji kredytowej. Jeśli mamy problem z terminowym płaceniem aktualnych zobowiązań, warto z oferty konsolidacji skorzystać jak najszybciej.