Wymiana okien a większa oszczędności energii

Czy wiesz, że największym źródłem strat energii w biurze, domu czy jakimkolwiek innym budynku są okna? Ponadto starsze domy ze standardowymi oknami zazwyczaj mają wyższe niż normalnie rachunki za energię – po części z powodu drzwi i okien, które słabo uszczelniają lub nawet nie oferują izolacji.

Energia opuszcza okna w trzech różnych scenariuszach:

  • infiltracja
  • przewodzenie
  • promieniowanie

Infiltracja pojawia się, gdy zimne powietrze przedostaje się do domu przez okna z kalisza, co sprawia, że w domu jest niezbyt przyjemnie. Gdy zimne powietrze przedostaje się przez nieszczelności, a ciepłe powietrze ucieka przez inne nieszczelności, największe wycieki powietrza uciekającego często występują przy oknach, drzwiach wejściowych, na poddaszu i we wnękach. Czy to brzmi znajomo?

Przewodzenie następuje, gdy Matka Natura podgrzewa i chłodzi szkło z zewnątrz, podczas gdy twój dom próbuje to zrobić od wewnątrz. Zgadnij, kto wygrywa? Przykładem Matki Natury, która wygrywa grę przewodzenia, są sople tworzące się wokół krawędzi okna. Nie jest przypadkiem, że nawiewy ogrzewania i chłodzenia są umieszczone przed oknami.

Promieniowanie jest tym, na co wskazuje nazwa. Podobnie jak chłodnica samochodu, twoje okna pcv z kalisza będą emitować ciepło lub chłodzić zaraz za oknem.

W latach ubiegłych cena gazu ziemnego oraz węgla wzrosła trzykrotnie. Wszyscy wiemy, że nigdy nie spadnie. Więc to bezpieczny zakład, że wymiana okien na takie z https://www.oknapetecki-kalisz.pl/ to pewna inwestycja. Możesz spodziewać się oszczędności od 30% do 50% na rachunkach za energię podczas wymiany okien – co potwierdzi każdy renomowany producent okien!

Co sprawia, że ​​okna są energooszczędne i oszczędzają mnóstwo pieniędzy na rachunkach za energię?

Punkt opłat za rachunkiMożesz być zaskoczony tym, że wielowarstwowe szkło nie jest już główną miarą wydajności. Nowe zaawansowane technologie i projekty znacznie poprawiły wydajność większości energooszczędnych okien. Powłoki szklane, wypełnienia gazowe, technologia przekładek z ciepłą krawędzią (która eliminuje sople lodu wokół krawędzi wewnętrznej szyby) oraz ulepszone materiały ramowe umożliwiają wymianę okien, pozwalającą zapewnić więcej korzyści niż tylko to co zapewniają proste okna z podwójnymi szybami.

Ale uwaga – upewnij się, że kupujesz energooszczędne okna, które zwrócą się po pewnym czasie.

Czy „bezobsługowe” okna naprawdę nie wymagają konserwacji?

W świecie okien wielu z nas jest zaznajomionych z dziwacznymi rozmowami o sprzedaży i reklamami, które codziennie słyszymy i widzimy w mediach. Wszyscy mówią nam, że wymiana okien pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze na energii i konserwacji. Wszyscy mówią nam, że nasz dom będzie bardziej komfortowy i przytulny. Mówią nam także, że nasz dom będzie bardziej wartościowy. Czy jest prawda w tym, że nowoczesne okna nie wymagają konserwacji? Większość okien termicznych zastępczych jest wykonana z drewna, winylu lub ich kombinacji. Okna winylowe nie wymagają malowania wewnątrz ani na zewnątrz, eliminując tym samym konieczność tego rodzaju konserwacji, a po przejściu na bezobsługowe okna winylowe można zaoszczędzić na rachunkach za malowanie nawet o 50%.

[TB]