Małe firmy również potrzebują antywirusa. Sprawdź dlaczego

Dobre oprogramowanie antywirusowe to podstawowy element bezpieczeństwa IT w małej firmie. Instalacja profesjonalnego pakietu na wszystkich urządzeniach służbowych, zarówno laptopach, jak i smartfonach, pozwoli znacząco podnieść poziom ochrony ważnych danych.

Nie można oczywiście zapominać o stworzeniu kompleksowych procedur dotyczących zabezpieczenia newralgicznych punktów infrastruktury oraz najważniejszych plików. Dobrze skonstruowana i stosowana polityka bezpieczeństwa IT uchroni nas przed zagrożeniami.

Jak działa oprogramowanie antywirusowe dla firmy?

Na początku warto odpowiedzieć na pytanie, jak działa oprogramowanie antywirusowe dla firmy. Jest aplikacja komputerowa uruchomiona w tle, która nie wpływa na wydajność systemu operacyjnego. Śledzi ona procesy i operacje zapisu/odczytu danych na dysku.

Jeżeli program wykryje podejrzane zachowanie, poinformuje nas o tym, a jednocześnie wdroży odpowiednie środki. Zazwyczaj jest to usunięcie pliku albo zablokowanie połączenia z nieautoryzowanym hostem. Algorytmy mogą też chronić naszą pocztę elektroniczną.

Dlaczego program antywirusowy jest niezbędny?

Wiele osób uważa, że program antywirusowy jest zbędny i nie pozwala na odpowiednie zabezpieczenie komputerów. Należy pamiętać, że aplikacja nie zapobiegnie niebezpiecznym zachowaniom użytkowników, jednakże jest niezbędnym ogniwem bezpieczeństwa IT firmy.

Decyzja o zakupie odpowiedniego pakietu powinna zapaść już na początku prowadzenia działalności. Dzięki temu zapobiegniemy zagrożeniom związanym z infekcją wirusem i zaszyfrowaniem dysku twardego czy bardzo groźnym zjawiskiem e-mail phishingu.

Czy płatny antywirus jest lepszy od darmowego?

Na rynku dostępnych jest wiele darmowych rozwiązań, które pozwalają na ochronę systemów komputerowych przed wirusami. Instalacja bezpłatnego programu będzie dużo lepszym wyborem niż brak zabezpieczeń. Jednakże warto rozważyć płatne oprogramowanie.

Komercyjne aplikacje mają wiele dodatkowych funkcjonalności, takich jak ochrona przed phishingiem czy dopracowany firewall. Kilkaset złotych wydane na program antywirusowy dla małej firmy pozwoli jednak uchronić się przed wielokrotnie większymi stratami.

Jak zadbać o bezpieczeństwo IT w małej firmie?

W dobie powszechnego dostępu do internetu prowadzenie biznesu bez wykorzystania usług internetowych i globalnych zasobów jest praktycznie niemożliwe. Z drugiej strony umożliwia to pracę zdalną i zarządzanie przedsiębiorstwem z dowolnego miejsca na ziemi.

Chcąc kompleksowo zadbać o bezpieczeństwo IT w małej firmie, powinniśmy pamiętać, że wybór profesjonalnego pakietu antywirusowego to dopiero połowa sukcesu. Istotne jest dbanie o bezpieczne hasła, a także szkolenia i wdrożenie jasnej polityki w tym zakresie.

Twoja firma potrzebuje dobrego antywirusa!

Nie ulega wątpliwości, że Twoje przedsiębiorstwo potrzebuje dobrego antywirusa w niewygórowanej cenie. Jeżeli szukasz optymalnych rozwiązań, to powinieneś zainteresować się oprogramowaniem zabezpieczającym oferowanym przez firmę Bitdefender.

Wdrożenie odpowiedniej polityki bezpieczeństwa IT wraz z profesjonalnym pakietem antywirusowym oraz firewallem pozwoli ochronić Twój biznes przed internetowymi przestępcami. Dzięki temu nie będziesz musiał się martwić utratą danych i pieniędzy!

Więcej informacji na: https://bitdefender.pl/produkt/bitdefender-small-office-security/

Polecamy:
Oprogramowanie dedykowane dla firm – dlaczego warto?