Pomysł na biznes: spływy kajakowe
W Polsce uwielbiamy sporty wodne – i bardzo dobrze, bowiem lokalizacja naszego kraju zapewnia nam idealne warunki do ich uprawiania. Z tego faktu nie tylko cieszą się osoby aktywnie korzystające z uroków spływu, ale też przedsiębiorcy – którzy już jakiś czas temu dostrzegli żyłę złota w tym biznesie. Bo owszem – spływ kajakowy to może być bardzo dobry biznes, zanim jednak wypłynie się na szeroką wodę – dowiedz się wszystkich potrzebnych informacji na ten temat.
Nie tylko mazury
Na początku warto pamiętać że nasz kraj to nie tyko Mazury „kraina wielkich jezior”, ale jest też wiele innych, mniej znanych miejsc – których potencjał warto wykorzystać w odniesieniu do lukratywnego biznesu związanego ze spływami kajakami. Można zarobić godziwe pieniądze, choć oczywiście nie można zapominać o tym, że sezonowość jest nieodłącznym elementem inwestycji tego typu. Oczywiście mowa tutaj o okresie letnim – trzeba więc skupić wszystkie swoje siły na przygotowaniu do tego sezonu, podczas którego jeśli wszystko jest przemyślane można zarobić bardzo dobrze.
Organizacja czasu
Tutaj oczywiście chodzi o biznes utrzymany w branży turystycznej – a ta jak wiadomo ma swoje prawa i obowiązki. Najlepiej zrozumieją je osoby, które czują w sobie duszę podróżnika Niezbędne jest również to, by umieć odpowiednio sobie zorganizować czas – na takich podwalinach jedynie można aspirować do biznesmena specjalizującego się w rozrywce, jaką są spływy kajakowe. I to tym bardziej, że wszystkich sportów wodnych wcale nie są one tymi najpopularniejszymi.
Od czego więc zacząć?
Oczywiście od zbadania rynku – musi to być krokiem numer jeden bez względu na to w jakiej branży kto się specjalizuje. Najlepiej będzie jeśli już w tym momencie mieszkasz w okolicach mających potencjał na taki biznes – w przeciwnym razie musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami, szkoleniami, zawiązaniem współpracy. Najlepiej też jeśli to będą rzeki mniej znane jak Żylica czy Soła, a nie te w sercu Polski – tam już ciężko byłoby się wybić ponad konkurencję. A więc jeszcze zanim pójdziesz zgłosić swoją firmę do urzędu – rozeznaj się na rynku, w który chcesz uderzyć by mieć pewność, że faktycznie w to w ogóle warto wejść.
A co z umiejętnościami? Czy są potrzebne jakieś specjalne?
Przedsiębiorca powinien znać się na tym temacie, na branży turystycznej, albo przynajmniej posiadać wsparcie w zatrudnionych przez siebie osobach, które mają pojęcie o spływach kajakowych – najlepiej by byli to doświadczeni instruktorzy. Tylko wtedy można mieć faktyczne pojęcie o przedsięwzięciu, którego chcemy się podjąć. Biznesmen planujący taki biznes powinien wiedzieć jak dokładnie wyglądają spływy kajakowe „od kuchni” – ta wiedza pomoże mu nie tylko zadbać w odpowiedni sposób o swój biznes, ale też o bezpieczeństwo swoich potencjalnych Klientów – a to przecież jest najważniejsze.
Współpraca z polami biwakowymi
Warto również postarać się o kontakty, a później i o współpracę z właścicielami miejsc biwakowych czy też pól namiotowych. Może to w znaczny sposób pomóc rozkręcić biznes. Kolejna rzecz została wyżej nieco nadmieniona – chodzi o dobór kadry instruktorskiej oraz zadbanie o wysokiej jakości wyposażenie.
Informacji na temat początków w biznesie jakim jest organizacja spływów kajakowych udzielił nam serwis www.splywy.pl/krutynia/
Zajefajna sprawa z tymi kajakami. Wybrał bym się na taki spływ tygodniowy. Interesuje mnie liceum sportowe i wszystko co związane ze sportem bo do takich kajaków trzeba mieć niezłe bary 🙂