Dlaczego warto zamontować oświetlenie LED w pomieszczeniach?

Comparison between various types of light bulb on black backgrou

Remont to doskonała okazja, aby pomyśleć o wymianie oświetlenia. Postęp technologiczny, jaki dokonał się w tej dziedzinie, pozwala nam korzystać z nowoczesnych źródeł światła, które charakteryzują się wysoką efektywnością. Doskonałym przykładem jest tu oświetlenie LED, które cieszy się coraz większym powodzeniem wśród klientów. Co zatem sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na montaż tego rodzaju źródła światła?

Dekoruj światłem jak chcesz i gdzie chcesz

Oświetlenie LED-owe obejmuje niezwykle szeroki wachlarz produktów, a wśród nich na szczególną uwagę zasługują taśmy dekoracyjne (np. takie). Jest to niezwykle uniwersalny produkt, z którego pomocą podkreślimy detale wykończenia salonu, przedpokoju, kuchni lub każdego innego pomieszczenia. Mało tego, na rynku dostępne są także produkty oznaczone certyfikatem IP67. Oznacza to, że taśma jest odporna na przenikanie wody, kurzu i pyłków, zatem bez obaw o uszkodzenie może być stosowana w przestrzeni zewnętrznej, jak ogród czy patio.

Funkcja dekoracyjna to jedno, paski LED mogą także z powodzeniem spełniać rolę dodatkowego źródła światła. Taśmy zazwyczaj sprzedawane są w pięciometrowych szpulach, które z łatwością możemy podzielić na mniejsze moduły. Szeroka gama kolorystyczna daje możliwość osiągnięcia bardzo interesującego efektu wizualnego. Ciekawym uzupełnieniem całości mogą być też punktowe diody LED, które nadadzą wnętrzu niepowtarzalny charakter, podkreślając wybrane przez nas detale. Co bardzo istotne, diody punktowe mogą być stosowane zarówno w nowoczesnych pomieszczeniach o designerskim charakterze, jak również w klasycznych pomieszczeniach, a w tym miejscu nie kończy się jeszcze długa lista zalet takiego rozwiązania.

led stripe III

Szybko, łatwo i bezproblemowo

Kolejnym atutem, o którym nie sposób nie wspomnieć, jest niezwykle łatwy montaż. Do zamocowania modułów LED-owych nie trzeba używać właściwie żadnych narzędzi. Wystarczy dokładnie odtłuścić powierzchnię, na której pasek ma być umocowany. Teraz wystarczy tylko przykleić moduł i podłączyć zasilanie, składające się z zasilacza i kontrolera. Oba elementy charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu nie ma problemów z ich ukryciem, co dodatkowo poprawia estetykę oraz znacząco wpływa na bezpieczeństwo. Oświetleniem można też sterować za pomocą pilota, co dodatkowo podnosi komfort użytkowania.

Efektownie i efektywnie

Sam efekt wizualny to jeszcze nie wszystko, mówiąc o oświetleniu LED, nie sposób nie wspomnieć też o oszczędnościach, jakie niesie ze sobą takie rozwiązanie. Diody charakteryzują się bardzo niskim zapotrzebowaniem energetycznym, zachowując przy tym zdolność świetlną wielokrotnie wyższą niż w przypadku tradycyjnych żarówek, a to przekłada się na realną oszczędność.

Wiele osób uważa, że wadą takiego rozwiązania jest stosunkowo wysoka cena. Należy jednak podejść do tego tematu jak do inwestycji, która w stosunkowo krótkim czasie przyniesie zamierzone cele. Nie warto jednak oszczędzać kupując zestawy niewiadomego pochodzenia. Tylko dobrej jakości produkt jest w stanie zapewnić bezproblemowe działanie i pozwoli realnie obniżyć pobór energii.

Przy współpracy z Ultra Elektro.