Natura uspokaja

Życie w zgodzie z naturą jest dla wielu ludzi wyzwoleniem od codziennych obowiązków. Chwile na łonie natury są celebrowane z wielką pieczołowitością. A gdyby tak przenieść całe bogactwo roślin do naszych domowych pieleszy? Zrezygnować z chemicznych produktów, które zmywają barierę ochronną skóry, uczulają i podrażniają skórę. Dziś jest to możliwe! Naturalne kosmetyki coraz chętniej są wybierane podczas codziennych zakupów. Co je wyróżnia? Nie dają nam pustych obietnic i mrzonek o nieosiągalnym pięknie. Ich siła i moc tkwi w ziołach i odpowiednich połączeniach. Naturalne kosmetyki to spuścizna wielu lat prób, mieszanin, proporcji i niezwykłej wiedzy o właściwościach poszczególnych ziół i roślin. Do niedawna wiedza ta była uznawana za wymarłą, ale została przywrócona do łask.

Każdy składnik poszczególne kosmetyku dobierany jest w taki sposób, aby wzmocnić działanie poszczególnych substancji zawartych w preparacie. Ot chociażby balsamy do włosów zostały wytworzone z mieszanin, które niegdyś stosowały nasze babki i prababki, dla których nie do pomyślenia było wydawanie pieniędzy na drogie specyfiki. Dziś wystarczy porównać etykiety. Przepłacamy w sklepach za produkty, które zawierają znikome ilości naturalnych, a czasem jedynie syntetycznych substancji, a tymczasem, tuż za rogiem, w odległości kilku kliknięć znajduje się firma KosmetykiOrientu.pl, gdzie można zaopatrzyć się w takie preparaty, których nie będziemy chciały oddać, ani dzielić się z nikim. Ich sekret tkwi w ekstraktach i olejkach pozyskiwanych z ziół i roślin z mroźnej, ale też nieskażonej ręka ludzką Syberii czy roślin występujących w orientalnych i mieniących się kolorami i zapachami Indiach.Balsamy do włosówoferowane w sklepie internetowych KosmetykiOrientu.pl zostały sporządzone z aromatycznych olejków takich jak:

  • Olej arganowy
  • Olej makadamia
  • Olej mango
  • Olej z kiełków pszenicy
  • Olej z łopianu
  • Olej z oliwek

Nie sposób wymienić wszystkich olei, które używane są do produkcji naturalnych balsamów do włosów. Ich połączenie z organicznymi wyciągami z roślin tworzy istną bombę witaminową dla naszych włosów. W jaki sposób stosować naturalne balsamy do włosów? Na stronie sklepu internetowego podane są wszystkie niezbędne instrukcje. Większość z nich należy nałożyć na włosy i delikatnie wmasować w skórę głowy. Tak nałożony balsam należy pozostawić na głowie od kilku do kilkunastu minut, a następnie zmyć. W przypadku bardzo zniszczonych włosów zaleca się również pozostawienie balsamów na cała noc.