Uczelnie z kierunkiem pedagogika – we Wrocławiu czy Katowicach ?

( zdj nr 1 Zródło Wikimedia Commons)

Studia we Wrocławiu – dlaczego warto?

Na studia we Wrocławiu przyjeżdżają młodzi ludzie nie tylko z regionu, ale również z całej Polski. Jest to bowiem prężnie działający ośrodek akademicki, w którym funkcjonuje wiele uczelni państwowych i prywatnych. Dodatkowo, Wrocław jest miastem pełnym uroku i możliwości, jeśli chodzi o zatrudnienie. Na www.studiawroclaw.com można znaleźć sporo informacji na temat studiów we Wrocławiu, atrakcyjnych kierunków, a także ścieżek kształcenia. Studiując we Wrocławiu można pełnymi garściami czerpać z tego, co oferuje miasto – niepowtarzalny klimat, piękne zabytki, Ostrów Tumski, Stare miasto, wiele muzeów, galerii. Można też spotkać się z wrocławskimi krasnalami czy wybrać do zoo, w którym dużą popularnością cieszy się Afrykanarium. Studenci, którzy decydują się na naukę we Wrocławiu mogą realizować praktyki zawodowe i staże w dobrych i renomowanych firmach. Miasto jest stale rozwijającym się ośrodkiem biznesowym, które nieustannie przyciąga nowe marki i przedsiębiorców, którzy szukają dla siebie dobrej siedziby. A to oznacza, że możliwości zatrudnienia we Wrocławiu są naprawdę spore.

Bezpłatną pedagogikę znajdziesz na Uniwersytecie Wrocławskim

Pedagogika na Uniwersytecie Wrocławskim to wiele różnych rodzajów studiów do wyboru. Można zdecydować się na pięcioletnie, jednolite studia magisterskie na kierunku pedagogika specjalna bądź edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Dostępne są również studia pierwszego i drugiego stopnia w wielu specjalnościach. Program kształcenia jest rozbudowany, obejmuje szereg przedmiotów teoretycznych i praktycznych, a jednocześnie jest dostosowany do zmieniających się potrzeb rynku pracy. Uczelnia ściśle współpracuje z otoczeniem biznesowym, dzięki czemu zna zapotrzebowanie pracodawców i wie, jakie obszary w naukach pedagogicznych są potrzebne. Studenci mogą liczyć na doskonale przygotowane zaplecze dydaktyczne, świetną kadrę nauczycieli akademickich oraz ekspertów praktyków, a także na możliwość realizowania praktyk w dobrych i sprawdzonych ośrodkach. Absolwenci studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Wrocławskim są świetnie przygotowanymi specjalistami, gotowymi do samodzielnej pracy w wybranej przez siebie specjalizacji.

(zdj nr 2 Zródło Wikimedia Commons)

Studia w Katowicach – dlaczego warto?

Położone w sercu Górnego Śląska Katowice to nie tylko doskonale działający ośrodek przemysłowy, ale również akademicki i biznesowy. Miasto cieszy się dużą popularnością wśród studentów nie tylko z okolic, ale również z całej Polski. Oferta kształcenia na Katowickich uczelniach jest na tyle duża, że coś dla siebie znajdą zarówno osoby z umysłami ścisłymi, jak i studenci preferujący nauki humanistyczne i społeczne. Katowice mają swój unikalny klimat, dają wiele możliwości, jeśli chodzi o życie kulturalne czy typowo studenckie atrakcje. To właśnie tutaj znajduje się słynny spodek, jedna z największych hal widowiskowych w Polsce, w której odbywają się koncerty gwiazd światowego formatu. Studia w Katowicach dają też wiele możliwości rozwijania pasji i zainteresowań, a także stawiania pierwszych kroków zawodowych. W mieście prężnie rozwija się większy i mniejszy biznes, studenci mają więc możliwość realizowania praktyk i stażów zawodowych w renomowanych przedsiębiorstwach i organizacjach. Więcej na temat możliwości studiowania w Katowicach znajdziesz na www.studiakatowice.com

Bezpłatną pedagogikę znajdziesz na Uniwersytecie Śląskim

Studia pedagogiczne od wielu lat cieszą się popularnością wśród młodych ludzi, którzy swoją przyszłość zawodową widzą w naukach społecznych i humanistycznych. Pedagogikę bezpłatnie na studiach dziennych można studiować na Uniwersytecie Śląski. Do wyboru są studia jednolite magisterskie, a także studia pierwszego i drugiego stopnia. Uniwersytet Śląski cieszy się doskonałą renomą i świetnymi opiniami. Zapewnia studentom komfortowe warunki do zdobywania wiedzy i świetne zaplecze dydaktyczne oraz bytowe. Studenci kształcą się pod okiem doświadczonej kadry dydaktycznej, mają możliwość rozwijania zainteresowań w trakcie wielu dodatkowych kursów, szkoleń czy warsztatów. Uczelnia prowadzi szeroko zakrojoną współpracę międzynarodową, co sprawia, że część studiów można zrealizować na wielu zagranicznych uczelniach. Studenci mogą też liczyć na wsparcie w poszukiwaniu praktyk czy stażów zawodowych, a także na kontakty do dobrych i sprawdzonych pracodawców. Absolwenci studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Śląskim dobrze radzą sobie w życiu zawodowym i nie mają problemów ze znalezieniem satysfakcjonującego zatrudnienia.