Jesteś pracującą mamą? Podpowiemy, co zrobić by było łatwiej!

Jeśli jesteś typową mamą pracującą z dziećmi w wieku szkolnym, codzienne życie może sprawiać wrażenie ciągłej pracy – po prostu przechodzenie od jednego pilnego zadania do następnego. Ale cóż – nie ma wyjścia, kiedy w domowym budżecie brak gotówki. Równoważenie wymagań twojej pracy i dbanie o dzieci może być niczym żonglowanie płonącymi pochodniami w tym samym czasie. Twoje mistrzostwo w tych dwóch dziedzinach może być bardzo satysfakcjonujące, ale wymaga praktyki. Porozmawialiśmy z innymi pracującymi matkami, aby dowiedzieć się co robią, aby zoptymalizować swój czas. Oto kilka życiowych trików, które ułatwiają i Tobie pracująca mamo każdy dzień!

pewny biznes szybka

1. Stwórz kalendarz rodzinny.

Niezbędna jest kontrola działań i harmonogramów. Wszyscy mamy gdzieś swój centralny kalendarz rodzinny – i jesteśmy tymi, którzy codziennie śledzą to, co w nim jest. Kalendarz online to absolutny ratownik. Nie zapomnij zaplanować zadań związanych z utrzymaniem pieniędzy, takich jak regularne spotkania dotyczące budżetu ze swoim współmałżonkiem, aby przejrzeć decyzje finansowe. Nie zapomnij zaznaczyć dat opłacenia rachunków i rozmów o inwestycjach emerytalnych. Zawsze można do tego wykorzystać Microsoft Outlook – zarówno Ty, jak i Twój mąż możecie używać tego popularnego narzędzia Microsoft w pracy, pomoże to w utrzymaniu swoich obowiązków związanych z pracą i rodziną w jednym kalendarzu. Najlepiej, gdy wersja robocza jest synchronizowana z aplikacją do telefonu Outlook, dzięki czemu nic Cię nie zaskoczy. Najlepiej jeśli Twój mąż również go w pracy, wtedy możecie wysyłać sobie nawzajem przypomnienia o wszystkich ważnych rzeczach.

Można też udostępniać również tenże kalendarz współpracownikom, którzy potrzebują dostępu do harmonogramu i mogą w ten sposób importować zlecenia z harmonogramu firmy. Minusem tego dla kogoś, kto lubi swoją prywatność, jest to, że inni w pracy mogą zobaczyć harmonogram jego rodziny. To jednak wielu pracującym mamom jednak nie przeszkadza.

2. Oddaj dzieciom pewne obowiązki i zapłać za nie.

Niech dzieci też mają swoje obowiązki! Nawet jeśli nie zrobią czegoś doskonale, w ten sposób uczą się, jak coś robić i uczestniczą w rodzinnym biznesie. To szczególnie wskazane, gdy dzieci otrzymują zasiłek, w związku z którym mają pewne obowiązki, które muszą robić np. utrzymywać porządek w pokojach i pomagać w kuchni lub przy praniu – ale i powinny być też pewne rzeczy, za które można im zapłacić dodatkowo np. plewienie chwastów w ogrodzie. Płacenie dzieciom za prace domowe może pomóc im w nauce wartości pieniądza i tego, w jaki sposób zarobki odnoszą się do pracy.

3. Przygotuj posiłki z wyprzedzeniem.

Przygotuj tak dużo do obiadu i śniadania, jak to możliwe poprzedniego dnia, aby rano wszystko przebiegało sprawniej. Planowanie i przygotowywanie posiłków może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze (nie korzystasz wtedy aż tak często z jedzenia na wynos) i czas. Domowa kuchnia ma tajemną siłę finansową!

4. Zatrudnij odpowiedzialnego nastolatka – lub emeryta.

Po to, by ktoś mógł ze szkoły odebrać Twoje dzieci. Oczywiście, musisz upewnić się, że wybierzesz odpowiedzialnych nastolatków, czy starszą osobę np. emerytowanego sąsiada.