Najchętniej wykupowane ubezpieczenia na życie

Statystyki pokazują, że ponad 50% mieszkańców naszego kraju ubezpiecza się na życie w granicach 50-100 tysięcy złotych. Droższe polisy, które uprawniają do wypłaty odszkodowania nawet pięciokrotnie wyższego, są wybierane jedynie przez 9% ubezpieczonych osób.

W celu zapewnienia odpowiedniej ochrony dla rodziny, polisa ubezpieczeniowa na życie powinna być zawarta na sumę równą przynajmniej pięcioletnim zarobkom. Jest to taka ilość pieniędzy, która będzie adekwatna w sytuacji śmierci ubezpieczonego. W kwestii ewentualnego wypadku, który doprowadził do trwałego kalectwa, sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Należy bowiem wziąć po uwagę fakt, że takiej osobie będzie do końca życia potrzebna pomoc, aby móc się utrzymać.

            Najczęściej wybieranymi polisami są takie, które gwarantują ochronę w przypadku śmierci i zapewnią ochronę finansową naszym najbliższym. Jest to kwestia, na którą uwagę zwraca ponad 33% osób, które składają zapytania ofertowe w serwisie Oferteo. Prawie co piąty ubezpieczony decyduje się również zawrzeć w swojej polisie ochronę przed ewentualną utratą zdolności do pracy. Można również zauważyć różnice w wysokościach kwot ubezpieczeń, a są one zależne od płci. Przedstawicielki płci pięknej decydują się na niższe kwoty ubezpieczeń, niżeli mężczyźni.

            Według danych udostępnionych przez Polską Izbę Ubezpieczeń, tylko w pierwszej połowie 2015 roku towarzystwa ubezpieczeniowe wypłaciły w sumie ponad 10 miliardów złotych świadczeń, które dotyczyły ubezpieczenia na życie. Największe zainteresowanie takim rodzajem ubezpieczenia można odnotować u osób urodzonych w latach 1970-1989, które mieszkają w województwie śląskim. Najmniejszą uwagę do takich polis przywiązuję osoby z województwa świętokrzyskiego oraz podlaskiego.

            Obecna konkurencja na rynku ubezpieczeń jest bardzo duża, a nowych towarzystw ciągle przybywa. Ubezpieczenie na życie PZU oczywiście posiada, lecz nie jest to jedyne przedsiębiorstwo oferujące usługi w tym zakresie. Warto wcześniej porównać kilka różnych ofert polis, po czym wybrać taką, która będzie jak najlepiej dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb.