Jakie zalety ma tektura falista?

Wśród wielu rodzajów materiałów wykorzystywanych między innymi do pakowania znajduje się tektura. Stosowana jest ona coraz powszechniej, co wynika z zalet, które można jej przypisać. Jej szczególnym rodzajem jest tektura falista.

Jakie zastosowanie ma tektura falista?

Tektura falista to materiał niezwykle uniwersalny. Ta w rolkach świetnie sprawdza się wówczas, gdy chcemy zabezpieczyć delikatne towary. Uchroni ona na przykład szkło przed stłuczeniem w trakcie transportu. Jest także cennym wypełniaczem. Często stosowana jest podczas prac budowlanych. Docenią ją wszyscy, którzy aktualnie przeprowadzają remont. Warto pamiętać, że dzisiaj dostępna jest tektura falista różniąca się szerokością. Postawić można na taką o szerokości:

  • 105cm;
  • 120cm.

Stawiając na dobrą firmę oferującą tekturę falistą, można również złożyć indywidualne zamówienie. Wówczas szerokość tektury zostanie dopasowana do potrzeb klienta.

Jakie rodzaje tekstury falistej są dostępne?

Szerokość tektury falistej nie jest jedynym elementem, która ją różnicuje. Obecnie w sprzedaży dostępna jest także tektura:

  • pojedyncza;
  • podwójna;
  • potrójna.

Największą popularnością cieszy się ta potrójna, która określana jest również mianem triple wall.

Czy z tektury falistej produkuje się opakowania?

Tektura jest materiałem, który świetnie sprawdza się w roli opakowań. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o tekturę falistą. Producenci chętnie wykorzystują ją jako materiał na pudełka. Produkuje się z niej pudełka jednoczęściowe, które są regularnie wycięte oraz fasonowe. Te drugie wykrawane są za pomocą maszyn wykrojnikowych płaskich bądź rotacyjnych. Na opakowania z tektury można bez przeszkód nanosić różnego rodzaju nadruki. Najczęściej wykonuje się je metodą fleksograficzną. Zastosowany może zostać również bardzo modny w ostatnim czasie sitodruk. Tekturę falistą znaleźć można, wchodząc na stronę https://kos-pak.com.

Jak dbać o tekturę falistą?

Aby tektura falista nie uległa uszkodzeniu, należy zapewnić jej odpowiednie warunki. Szczególnie szkodliwa jest dla niej wysoka wilgotność – aby tektura zachowała swoje właściwości, nie powinna ona przekraczać 50%. Warto zadbać o to, aby przechowywać ją w pomieszczeniach, w których temperatura nie spada poniżej 0 stopni.

Tektura falista ma mnóstwo zastosowań. Jeśli tylko jest odpowiednio przechowywana, charakteryzuje się znaczną trwałością.