Internetowa kwiaciarnia – boxy kwiatowe i inne kwestie udanego biznesu online

Buying-Flowers-Online

Dzięki nowoczesnej technologii możemy znaleźć online prawie wszystko. Firmy nie są wyjątkiem. W rzeczywistości nie musisz budować sklepu z cegieł, jeśli chcesz prowadzić działalność online. Ta wygoda zmusiła wielu właścicieli firm do rozgałęzienia się na świat Internetu. A ty? Czy jesteś kwiaciarzem, który chce zbudować internetową kwiaciarnię? Poniższe kroki pomogą Ci pokonać wszystkie inne kwiaciarnie online!

  1. Musisz mieć doświadczenie lub przynajmniej znajomość aranżacji kwiatów. Jeśli interesujesz się tym biznesem, musisz się wciąż o nim więcej uczyć. Możesz przeglądać wiele pomysłów i inspiracji – spójrz choćby na Rose du Château – boxy kwiatowe. Uczenie się poprzez naśladowanie przykładów online to sprawdzona strategia.
  1. Wybierz interesującą i chwytliwą nazwę swojego sklepu internetowego. Upewnij się, że nazwa Twojej firmy jest taka sama jak Twoja domena. Aby upewnić się, najpierw sprawdź nazwy domen. Jeśli Twoje imię i nazwisko jako domena są nadal dostępne, wykup je teraz, zanim ktoś inny je zajmie. Po wybraniu swojej witryny zarejestruj ją na swoje imię i nazwisko.
  1. Web hosting to kolejna rzecz do wyboru. Upewnij się, że wybrałeś taki, który może zaspokoić Twoje potrzeby i dba o odpowiednie środki bezpieczeństwa. Poproś o pomoc, jeśli nie wiesz, jak to zrobić.
  1. Przygotuj swoją witrynę. Jeśli nie masz umiejętności w projektowaniu i programowaniu stron internetowych, zatrudnij innych, aby to zrobili za Ciebie. Ale jeśli masz tę wiedzę, możesz to zrobić sam.

Dodaj zawartość do swojej witryny i prześlij zdjęcia swojego przykładowego towaru. Po prostu bądź ostrożny w układaniu kwiatów. Upewnij się, że to, co prezentujesz, jest doskonałe, ponieważ jest to jedyna podstawa wyboru klienta. Wskaż ceny. Opisz także swoją firmę i określ zasady i harmonogram dostaw.

  1. Poszukaj usług dostawy dostosowaną do potrzeb swojej kwiaciarni. Pomoże Ci to w dostarczeniu towarów w krótkim czasie. Dołącz do członkostwa i stowarzyszeń, aby mieć więcej kontaktów. Prześlij również swoją firmę i szczegóły na jej temat do katalogów online.
  1. Zareklamuj swój sklep internetowy. Możesz udostępnić swój link poprzez różne serwisy społecznościowe, takie jak:
  • Facebook,
  • Twitter,

Możesz dodać zakładkę do zakładek na stronach społecznościowych.

Jeśli chcesz, możesz iść o krok dalej. Możesz pisać artykuły o kwiatach i publikować je w katalogach artykułów. Upewnij się, że Twoje artykuły zawierają link do Twojej witryny. możesz również reklamować się za pomocą ustnej wiadomości. Poinformuj znajomych o kwiaciarni i poproś ich o pomoc w rozpowszechnianiu tej wiadomości. Pamiętaj, że ten krok jest bardzo ważny. O ile to możliwe, każdego dnia należy poświęcać dużo czasu na to zadanie. Jeśli nie możesz „sprzedać” swojej kwiaciarni online, nikt do niej nie dotrze.

Poza tym realizuj zamówienia jak najszybciej. Kwiaty kurczą się i więdną szybko, więc przy przyjmowaniu zamówień trzeba być bardzo ostrożnym. Nie bój się otrzymywać pomocy od innych osób, zwłaszcza jeśli chodzi o stworzenie witryny. Jest to bardzo ważne, ponieważ wiele rzeczy należy rozważyć – bezpieczeństwo płatności, łatwość obsługi strony, ogólny wygląd i strukturę.