Globalne zainteresowanie wokół dermokosmetyków: z czego to wynika?

Wymagania konsumentów dotyczące zdrowia skóry i profilaktyki skłaniają do zakupów dermokosmetyków do pielęgnacji skóry.

Konsumenci, kierując się globalnym zainteresowaniem produktami zorientowanymi na zdrowie, dobre samopoczucie i korzyści, przedkładają profilaktykę nad leczenie, co skutkuje wzrostem liczby produktów prozdrowotnych i prowadzi do ewolucji w branży kosmetycznej i pielęgnacji skóry. Motywacje te zmieniają popyt konsumentów w różnych branżach, w szczególności w pielęgnacji skóry, która jest wyceniana na miliardy.

Dermokosmetyki – czego szukają w nich klienci?

Według badań, konsumenci na całym świecie pragną określonych cech produktów do pielęgnacji skóry, które podkreślają rosnący rynek dermokosmetyków. Wiele marek dermokosmetyków jest pozycjonowanych ze względu na rodzaj lub problem skóry, co dotyczy 33% konsumentów na całym świecie, którzy kupują produkty do pielęgnacji skóry w oparciu o dopasowanie lub pozycjonowanie do rodzaju skóry. Marki dermokosmetyków czerpią ze swojego doświadczenia farmaceutycznego i postępu technologicznego w pielęgnacji skóry poza zwykłym nawilżeniem czy ujędrnieniem i kładą nacisk na skuteczne receptury, które przyciągają konsumentów nie tylko do funkcjonalności i korzyści (28% ankietowanych), ale także poszukujących wielu korzyści (21%) oraz specyficzne receptury składników (18%).

W połączeniu z pragnieniem stosowania leczniczych preparatów klinicznych o korzyściach terapeutycznych (13%), chęć konsumentów do poprawy wyglądu i dotyku skóry, posiadania zdrowej skóry i zajęcia się określonymi problemami skórnymi kieruje zakupy produktów do pielęgnacji skóry w kierunku, który współgra z ogólne kupowaniem dermokosmetyków. To kierunek podkreślający rosnące preferencje konsumentów dotyczące produktów ukierunkowanych na profilaktykę.

Z czego to wynika?

Większy nacisk na zdrowie skóry oraz rosnąca konkurencja między uznanymi i wschodzącymi firmami dermokosmetykami przyczynia się do nowej inspiracji, wykraczającej poza typowe dermokosmetyki takie jak te na:

  • wypryski
  • suchość skóry
  • przeciwdziałanie efektom starzenia.

Ponieważ narracja zmienia się i koncentruje się bardziej na profilaktyce, skuteczności i ogólnym zdrowiu skóry, nowsze oświadczenia i pozycje weszły do ​​segmentu dermokosmetyków od wiodących i wschodzących graczy na całym świecie.

Starzenie się pozostaje głównym zmartwieniem konsumentów, ale gdy konsumenci kierują się w stronę zdrowia skóry i profilaktyki, marki dermokosmetyków przyjmują silniejszy język, który przeciwdziała starzeniu. Specyficzne produkty przeciwdziałające hiperpigmentacji i przebarwieniom nadają oświadczeniom o starzeniu większą specyficzność. Wprowadzane na rynek nowe produkty zajmują się określonymi problemami skórnymi, takimi jak trądzik różowaty, przebarwienia i uszkodzenia słoneczne, podczas gdy ogólne korzyści wynikające z rozjaśnienia skóry i redukcji przebarwień pozostają powszechne. Pewne jest, że jest w czym wybierać.