Dlaczego warto wykonać echo serca płodu?

Echo serca płodu jest podstawowym badaniem, na które powinna zapisać się każda kobieta w ciąży. Najczęściej wykonuje się je między 18 a 24 tygodniem ciąży, czyli wtedy, gdy wielkość serca osiąga ok. 2 cm. Wykonuje się je po to, aby wykryć nawet najmniejsze wady, jakie może posiadać jeszcze nienarodzone dziecko. Wczesne ich wykrycie może pozwolić na ich wyleczenie i urodzenie zdrowego dziecka. Układ krążenia płodu jest bardzo dokładnie badany podczas badania. Można dzięki temu ustalić właściwe postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne. Niepokojące wyniki badań na pewno skłonią lekarza do podjęcia odpowiednich działań. Kobiecie w ciąży zostanie zapewniona pełna opieka położniczo-kardiologiczna. Mały pacjent z wadą serca może zostać poddany operacji wewnątrzbrzusznej, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Jak wygląda echo serca płodu?

Echo serca warszawa cena

to badanie, które zalecane jest wszystkim kobietom w ciąży, a jego przebieg jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny, dlatego nie należy obawiać się o konsekwencje wykonania tego badania. Podczas badania mama może obserwować serduszko swojego dziecka. Lekarz poddaje je analizie i sprawdza, czy pracuje tak, jak powinno.

Kiedy zalecane jest wykonanie echa serca?

1 na 100 dzieci rodzi się z wadami serca, dlatego warto wykonać to badanie, aby szybko wykryć ewentualne zmiany i zapobiec ich dalszego rozwoju. Jeżeli u pacjentki stwierdzona została cukrzyca, występują w rodzinie wady serca, wcześniejsze poronienia czy urodzenie martwego dziecka, echo serca warszawa https://bodymove.pl/echo-serca-warszawa

wykonuje się obowiązkowo. Wskazaniem są także uwidocznione na USG nieprawidłowe jamy serca, które należy zbadać dokładniejszym badaniem, a jest nim bez wątpienia echo serca warszawa. Takie badanie zalecane jest także w przypadku ciąż bliźniaczych, przy trojaczkach, jak i przy większej ilości dzieci. Na pewno warto dla własnego spokoju wykonać takie badanie. Dzięki temu będzie się miało pewność, że dziecko nie urodzi się z wadą serca, a ewentualne problemy zdrowotne można jeszcze rozwiązać w brzuchu mamy.