Czym jest hydropiaskarka i w jakiej firmie się sprawdzi?

Usuwanie zabrudzeń powstałych z trudno dostępnych substancji to zadanie dla bardzo mocnego sprzętu. Siła to jednak nie wszystko. Liczy się również wydajność. Właśnie dlatego ekonomicznym rozwiązaniem dla każdej firmy jest hydropiaskarka. Dlaczego warto postawić na ten sprzęt?

Jakie zastosowanie ma hydropiaskarka?

Hydropiaskarka to urządzenie przemysłowe służące do czyszczenia powierzchni zabrudzonych trudnymi do usunięcia substancjami. Przy jej pomocy można usunąć zanieczyszczenia, takie jak np. zaschnięta farba, lakier lub emulsja. Urządzenie pomaga też pozbyć się olejów, pianek, betonu, cementu, wapna i tworzyw sztucznych. Kolejnym zastosowaniem jest usuwanie rdzy, mułu i pokrywy roślinnej.

Współcześnie sprzęt ten zdobywa coraz więcej zwolenników. Przyczyną jest bardzo wysoka wydajność hydropiaskarek. Są one o wiele szybsze w działaniu od tradycyjnych metod jak: czyszczenie powierzchni przy pomocy suchego lodu lub piasku czy też sodowania. Przy tym są znacznie bezpieczniejsze dla zdrowia, ograniczając efekt pylenia do zera.W efekcie jest to najbardziej ekonomiczny sposób pozbywania się zabrudzeń. Aby się o tym przekonać, warto sprawdzić cennik hydropiaskarek SANdBOT.

Ile kosztują hydropiaskarki?

Koszt zakupu hydropiaskarki SANdBOT wynosi średnio 40 tys. zł. Jest to jednak wyłącznie cena przykładowa. W praktyce cena urządzenia zależy od jego całego wyposażenia. Dotyczy to nie tylko bazowych możliwości sprzętu, ale także części dodatkowych, np. kompresor, dodatkowe dysze wyrzutowe czy wąż roboczy dostosowany do wymagań klienta.

W jakiej firmie przyda się hydropiaskarka?

Hydropiaskarki sprawdzają się w zakładach przemysłowych i budowlanych oraz w warsztatach. Sprzęty o tym zastosowaniu spotkać można np. w kopalniach i rafineriach. Oprócz przemysłu wydobywczego urządzenia te wykorzystuje branża stoczniowa i morska. Znajdują się także na wyposażeniu hut.

Z zalet hydropiaskarek skorzystać mogą nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale także te mniejsze. Sprawdzają się one m.in. w warsztatach samochodowych, gdzie z powodzeniem wykorzystywane są do czyszczenia czy renowacji części samochodowych lub samych maszyn znajdujących się w warsztacie. Kolejnym przykładem są firmy budowlane. Hydropiaskarki kupują też zakłady zajmujące się renowacją zabytków i tworzeniem dróg.

 

 

 

Rozliczanie PIT 37 – czy to jedyna z deklaracji PIT, o jakiej trzeba pamiętać?