Budki akustyczne HUSH – dźwiękoszczelne rozwiązanie do biura

Projektując biuro, planuje się nie tylko ergonomię mebli, oświetlenie, kolory ścian czy układ biurek. Projektuje się również akustykę wnętrza. Ponieważ ani długotrwały brak ani nadmiar bodźców dźwiękowych nie są dobre dla samopoczucia pracowników i nie poprawiają ich efektywności w pracy, odpowiednie balansowanie dźwiękiem i ciszą w firmie ma ogromne znaczenie. W akustycznym aranżowaniu biura wykorzystuje się specjalne panele ścienne i sufitowe, wykładziny podłogowe, tłumiące hałas ścianki biurowe, a także… budki hush office.

To nowoczesne, dźwiękoszczelne rozwiązania do biura, które proponuje firma Mikomax. Budki akustyczne (https://www.hushoffice.com) spod tego znaku cieszą się ogromną popularnością ze względu na ich funkcjonalność, design i uniwersalny charakter. Dlaczego właśnie te kabiny warto mieć w swoim biurze?

Kabina akustyczna w biurze = optymalne wyciszenie

Budka akustyczna do biura z serii HUSH wykonana jest z dźwiękoszczelnych materiałów, dlatego wstawiona w sam środek nawet bardzo głośnego open space stanowi w firmie oazę ciszy. Osoba znajdująca się wewnątrz jest optymalnie wyizolowana z hałasu. Docierają do niej jedynie bardzo stłumione dźwięki na poziomie szeptu, co jest korzystniejsze dla pracy w skupieniu niż głucha cisza i zupełny brak bodźców. Pracownicy będący na zewnątrz nie słyszą również tego, co dzieje się w kabinie. Prowadzona tam rozmowa telefoniczna czy nawet spotkanie w większym gronie nie tylko nie przeszkadzają innym, ale pozostają także poufne, co w wielu przypadkach ma istotne znaczenie. Wszystko to możliwe jest dzięki szybom o właściwościach akustycznych, tapicerce dobrze pochłaniającej dźwięk oraz szczelności całej konstrukcji. 

Seria hush office to mobilne kabiny akustyczne

Tak. Wszystkie modele budek akustycznych Mikomax są mobilne, co oznacza pełną swobodę w aranżacji i rearanżacji biura. Najmniejsze,  kompaktowe – jednoosobowe budki telefoniczne wyposażone są w kółka. Można je przemieszczać niemal tak samo łatwo, jak biurowe krzesło. Średniej wielkości kabiny także daje się przestawiać bez konieczności ich demontowania, co stanowi dużą wygodę przy dynamicznie zmieniających się potrzebach we współczesnych firmach. Te największe (na przykład warianty 8-osobowe) wymagają częściowego demontażu, aby konstrukcja mogła zmienić swoje miejsce w biurze, jednakże jest to w pełni wykonalne. Produkty HUSH, mimo że są praktycznie osobnymi pomieszczeniami umieszczonymi w przestrzeni open space, można więc traktować jak… meble. To duży atut również w sytuacji zmiany siedziby firmy – zabiera się je wtedy ze sobą – tak samo jak inne elementy wyposażenia. Inwestując natomiast w zbudowanie w biurze wyciszonych pomieszczeń, ryzykuje się ich utratę w przypadku konieczności przeprowadzki.

Cisza spersonalizowana, czyli… konfiguracja kabiny

Oferowane przez Mikomax kabiny akustyczne są przenośne i… konfigurowalne. Poza wyborem konkretnego modelu odpowiadającego potrzebom pracowników i lokalowemu potencjałowi biura, każdy produkt z rodziny HUSH może być spersonalizowany – zarówno jeśli chodzi o jego wygląd, jak i samo wyposażenie. Od tego między innymi zależy cena budek akustycznych. Wybiera się kolor korpusu oraz szklanych paneli, rodzaj i barwę tapicerki wewnątrz boksu, a także meble do środka. Można zdecydować również o rodzaju elektryfikacji (ile i jakie gniazda) kabiny, nagłośnieniu i – w niektórych modelach – o „dodatkach specjalnych”, jak na przykład ogród wertykalny na zewnętrznej ścianie boksu. 

Rodzina HUSH – budki akustyczne do każdego biura

W ofercie Mikomax dostępne są różne rodzaje dźwiękoszczelnych kabin – modele odpowiednie do małych i dużych biur oraz przystosowane do różnych potrzeb pracowniczych i sytuacji biurowych. Są wśród nich budki telefoniczne, jednoosobowe stanowiska do pracy w odosobnieniu, boksy dwuosobowe do poufnych i/lub oficjalnych rozmów oraz kabiny do spotkań w większym gronie, pełniące w biurze funkcję sali konferencyjnej. Do wyboru są zarówno formy zamknięte, jak i otwarte (wykorzystywane zazwyczaj w strefie socjalnej – w sytuacjach nieformalnych).

Więcej informacji na www.hushoffice.com