4 strategie marketingowe dla firm projektowych nastawionych na sukces

83252658

Niezależnie od tego, czy jest to duża firma architektoniczna, czy małe, butikowe studio projektowe, każdy potrzebuje planu generowania nowego biznesu. Perspektywa pracy nad zapytaniami ofertowymi, aby wygrać miejsce na krótkiej liście liderów, jest jednak zniechęcająca i czeka na niewiele osób.

Na szczęście nie jest to jedyna droga do przyciągania nowych projektów. W rzeczywistości najskuteczniejsze strategie rozwoju działalności biznesowej poświęcają więcej czasu na aktywne budowanie relacji (zanim projekt zostanie upubliczniony), a mniej czasu na odpowiedzi na zapytania ofertowe które są dostępne dla każdego.

Poniżej przedstawiamy kilka strategii, które pomogą Ci zdefiniować dobre podejście do rozwoju biznesu, aby wyprzedzić konkurencję i zdobyć więcej klientów i projektów:

# 1 – Zidentyfikuj idealny projekt i idealnego klienta

Jak wyobrażasz sobie idealne projekty dla Twojej firmy? Kim są ludzie, którzy mogą cię do nich doprowadzić? Wykonaj badania swoich środowisk społecznych i znajdź sposoby, aby się z nimi spotkać. Najlepsze projekty lub partnerstwa odbywają się za pośrednictwem bezpośrednich prowizji i za pośrednictwem osobistego kontaktu. Nawiąż osobiste relacje poprzez nawiązywanie kontaktów w tych samych miejscach, w których spędza czas twój potencjalnie idealny klient. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zacznij zbierać informacje – może się zdarzyć, że osoba, która może doprowadzić cię do następnej pracy, jest kimś, kogo już znasz.

# 2 – Eksportuj swój projekt

Większość firm projektuje portfolio, które prezentuje ich projekty. Zamiast również robić takie portfolio, pomyśl o czymś bardziej praktycznym. Twoja filozofia projektowania powinna przejawiać się w każdym konkretnym przedmiocie (książkach, wizytówkach itp.), jaki twoja firma produkuje, tak, że gdy tylko spotkasz potencjalnego klienta, możesz zaoferować mu małą próbkę tego, co czyni twoją firmę tak wspaniałą. Uzupełnij dobrze zaprojektowane e-maile i upewnij się, że Twoja witryna jest przejrzysta i łatwa do zrozumienia – dobrym przykładem jest strona dominanta.plBowiem nie ma nic gorszego niż to, że klient jest zmuszony nawigować przez powolną lub skomplikowaną stronę internetową.

# 3 – Kontynuacja kontaktu

Zawsze upewnij się, że masz pod ręką wizytówki, a po otrzymaniu kilku wizytówek podczas wydarzeń branżowych, pamiętaj o wpisaniu ich na listę mailingową i utrzymywaniu kontaktu przez okresowe, osobiste wiadomości e-mail. Jeśli chcesz wysyłać sporadyczne aktualizacje za pomocą usługi masowego przesyłania wiadomości, pamiętaj, aby zapytać, czy dane osoby życzą sobie być wpisane na listę mailingową.

# 4 – Zamień swoją firmę w markę

Zostań ekspertem w określonej dziedzinie projektowania. Określ wiedzę dostępną w biurze i rodzaj projektów, które Twoja firma chciałaby realizować. Musi istnieć coś, co potencjalni klienci mogą powiązać z nazwą Twojej firmy. Jeśli chcesz być kimś bardziej ogólnym i znanym z kreatywnych rozwiązań i wysokiej jakości projektowania, to stwórz „filozofię” swojej marki.

Polecamy:
Czym zajmuje się digital agency?