Czym zajmuje się digital agency?

Reklama rządzi się obecnie innymi prawami niż jeszcze kilkanaście lat temu. Wielu konsumentów poszukuje potrzebnych produktów i usług w sieci, dlatego właśnie w internecie upatruje się najpotężniejszego medium marketingowego. Na tej płaszczyźnie działa digital agency.

  1. Czym jest digital marketing?
  2. Digital agency czy samodzielne działania?

Marketing internetowy, który leży w zakresie działań digital agency, zyskał ogromną przewagę nad standardowymi formami reklamy. Prowadzone w jego ramach działania zmierzają do promocji marki w sieci za pośrednictwem doskonale znanych już metod.

Czym jest digital marketing?

Mówiąc ogólnie, digital marketing to marketing internetowy lub marketing online, a więc ogół działań reklamowych, podejmowanych za pośrednictwem kanałów cyfrowych. W jego zakres wchodzą m.in. pozycjonowanie stron www, e-mail marketing, Google Ads oraz reklamy wysyłane za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Tego rodzaju działania pomagają precyzyjnie dotrzeć do docelowej grupy potencjalnych klientów. Dzięki temu reklama może być znacznie tańsza i skuteczniejsza od tej prowadzonej w formie tradycyjnej. Metody digital marketingu są też w pełni mierzalne, co sprawia, że łatwo można sprawdzić, jakie przynoszą efekty, a co za tym idzie, szybko podjąć działania zmierzające do wyeliminowania kanałów reklamowych, które nie przynoszą oczekiwanych skutków.

Digital agency czy samodzielne działania?

Chcąc rozpocząć kampanię marketingową w internecie, można pokusić się o samodzielne działania lub zwrócić się do profesjonalnej digital agency, zatrudniającej specjalistów z zakresu marketingu internetowego. Pierwsza opcja jest z pozoru tańsza, ponieważ nie generuje kosztów związanych z wynagrodzeniem pracowników agencji. Jednak podejmując się promowania firmy samodzielnie, można ponieść niebagatelne koszty nietrafionych decyzji lub źle zaprojektowanych kampanii, które nie tylko nie przyniosą zysków, ale również odbiją się na wizerunku firmy. Korzystając z pomocy profesjonalistów, można mieć pewność, że kanały reklamy zostaną dobrane tak, aby promocja przyniosła jak najlepsze efekty. Co więcej, współpracując z agencją, ustala się konkretny budżet na reklamę, w ramach którego będą prowadzone działania. Oznacza to, że firma nie poniesie większych niż zakładane kosztów, co nie nadszarpnie jej budżetu. Nie bez znaczenia pozostaje również oszczędność czasu – powierzając działania pracownikom digital agency, przedsiębiorca może poświęcić swój cenny czas na rozwijanie własnego biznesu, zamiast marnować go na projektowanie skutecznej kampanii online.