Monety kolekcjonerskie – inwestycja godna uwagi?

zha_pl_bestie-krolowej-czarny-byk-z-clarence-the-queens-beasts-2018-the-black-bull-of-clarence-1-uncja-zlota-2018-rok-2015_2

Monety kolekcjonerskie cieszą oczy hobbystów. Wybierane są głównie ze względu na atrakcyjny wygląd, choć niekoniecznie stają się przedmiotem wartym inwestycji. To na tym polega główna różnica między monetami kolekcjonerskimi, a bulionowymi. Te ostatnie dają szansę na inwestycję, zarobek, o ile wybierze się odpowiednie okazy. Te pierwsze zaś to propozycja dla miłośników monet, którzy niekoniecznie stawiają na późniejszą odsprzedaż i zysk.

Kolekcjoner, w szczególności początkujący, staje przed trudnym wyzwaniem. Nawet jeśli w planach nie ma dużej inwestycji, ani też nie interesuje go znaczny zysk, zapewne pragnie mieć w swojej kolekcji okazy warte uwagi. I tu pojawia się problem, bo wielu początkujących hobbystów może dać się nabrać. Do ich zbiorów nie trafiają ostatecznie monety kolekcjonerskie, a przedmioty, które do ów monet są jedynie podobne i oczy zwodzi platerowanie srebrem bądź złotem. Jeden z elementów decydujący o tym, iż mamy do czynienia z monetą kolekcjonerską, jest wybity nominał. Taka moneta staje się pełnoprawnym środkiem płatniczym w danym kraju.

Zarówno monety kolekcjonerskie, jak i monety bulionowe, które doskonale nadają się na intratne inwestycje w przyszłości, w swojej ofercie posiada firma Metal Market Europe. Można liczyć nie tylko na szeroki wybór, ale przede wszystkim wiarygodne źródło, co ma istotne znaczenie tak dla hobbystów, jak i typowych inwestorów. Firma jako jedyna w Polsce oferuje system weryfikacji monet złotych oraz srebrnych – Bullion DNA. Ponadto każdy produkt opatrzony zostaje bezpiecznym opakowaniem, a i firma przejmuje na swoje barki odpowiedzialność za przesyłkę – od momentu jej zakupu, aż do czasu, gdy trafia wprost do rąk klienta. Preferencyjne warunki, okazja do negocjacji cen i oferta, pośród której swoje miejsce znajdują najpopularniejsze, jak i najciekawsze okazy, to gwarancja zachowania wysokich standardów na całym etapie realizacji usługi.