Zdrowe przekąski w pracy – kilka sprawdzonych przepisów

pexels-photo-1510392

Praca i zdrowe odżywianie często nie idą ze sobą w parze. Problemem zwykle bywa brak czasu i natłok obowiązków. W wielu firmach jest też problem z miejscem, gdzie można przygotować sobie posiłki. Kuchnie firmowe są bardzo małe i najczęściej wystarczają jedynie do przygotowania kawy czy wstawienia lodówki, w której znajdują się gotowe dania do odgrzania. W takich warunkach naprawdę trudno jest zadbać o właściwe i odpowiednie odżywianie. Ale dla chcącego nie ma nic trudnego.

Aby spożywać zdrowe przekąski w pracy, nie trzeba wydawać na nie dużych pieniędzy, ani spędzać długiego czasu na staniu przy garnkach i gotowaniu dla siebie posiłków. Przygotowanie większości przekąsek zajmuje jedynie kilka chwil. A zdrowie, jakie uzyskamy jedząc pełnowartościowe produkty, jest nie do przecenienia i przeliczenia ani na czas, ani na pieniądze.

Musli domowym sposobem

Dobrym pomysłem na zdrową, wartościową i pełna witamin przekąskę jest domowe musli, które warto zrobić sobie w większej ilości, a do pracy zabierać codziennie niewielki jego pojemnik. Przy biurku wystarczy, że takie musli zalejemy naturalnym lub owocowym jogurtem, a uzyskamy posiłek, który będzie smaczny, sycący i pełen dobrej energii. Zdrowe, domowe musli można zrobić z różnego rodzaju płatków zbożowych, suszonych owoców czy bakalii. Wystarczy zmieszać te składniki, które nam najbardziej odpowiadają i już mamy przekąskę, która wystarczy nam na tydzień albo dłużej. ]

Sałatka nie wymaga wiele pracy

W pracy bardzo dobrze sprawdzają się także różnego rodzaju sałatki i surówki, które warto robić sobie dzień wcześniej. Przygotowanie sałatki trwa zaledwie kilka chwil, a przepisów do wyboru jest całe mnóstwo. Można więc codziennie w pracy mieć inny posiłek, który spełni nasze wymagania nsmakowe i estetyczne. Dobrym pomysłem jest robienie sałatek i surówek ze świeżych warzyw, które są aktualnie dostępne na rynku. Będą zdecydowanie bardziej wartościowe niż ich mrożone odpowiedniki.

Zbożowe ciasteczka i batoniki

Ciekawym sposobem na smaczną, pełnowartościową i sycącą przekąskę w pracy są również domowej roboty zbożowe ciasteczka czy batoniki musli, które są prawdziwą bombą energetyczną, a jednocześnie nie zawierają żadnych sztucznych dodatków, nadmiaru cukru czy substancji konserwujących. Takie przekąski są o wiele zdrowszą alternatywą dla batoników czy ciasteczek, które przegryzamy podczas pracy. Słodkie przekąski poprawiają nam nastrój i dodają energii jedynie na chwilę. W krótkim czasie powodują bowiem wzrost i gwałtowny spadek poziomu cukru we krwi, co sprawia, że zmęczenie i głód powracają ze zdwojoną siłą. Podczas pracy i poza praca również warto unikać niezdrowych słodkich i słonych przekąsek, które nie mają praktycznie żadnych wartości dla naszego zdrowia, są bardzo kaloryczne i z pewnością przeszkadzają nam w walce o szczupłą sylwetkę. Domowe przekąski są pod tym względem o wiele bardziej wartościowe. Zwykle są też o wiele smaczniejsze.