Zarabianie z użyciem bota kryptowalutowego — jak działa nowoczesny system obrotu Bitcoinem?

Giełda, indeksy, spekulacje, bańki, wypowiedzi ekspertów — mnóstwo spraw związanych z inwestowaniem w kryptowaluty wymaga odpowiednich umiejętności oraz zaangażowania po stronie użytkownika. Niestety, nie każdy dysponuje odpowiednią ilością czasu, aby opanować trudną sztukę zarabiania na cyfrowej walucie. Z pomocą dla takich osób przychodzą specjalne aplikacje, działające na zasadzie w pełni zautomatyzowanego wsparcia.

Czym jest kryptobot?

Skomplikowany mechanizm, ukryty pod bajecznie prostym interfejsem — tak można w kilku słowach opisać konstrukcję kryptobota, przynajmniej na przykładzie usługi Bitcoin ERA. Skrypt, będący sercem tego rozwiązania, odpowiada za głęboką analizę sytuacji rynkowej, wahań kursowych, różnic pomiędzy poszczególnymi kryptowalutami oraz nastrojów wśród inwestorów. Na tej podstawie dokonuje kalkulacji opłacalności danej transakcji, a następnie ją dokonuje bądź odrzuca. Dzieje się to bez ingerencji użytkownika, jedynie z początkowym wskazaniem co do podstawowych danych dotyczących budżetu, na którym bot może operować.

Jak działa Bitcoin ERA?

Najprościej jest to sprawdzić na własną rękę. Kliknij tutaj, aby założyć konto i uzyskać dostęp do natychmiastowego modułu inwestycyjnego. Po pierwszym zalogowaniu, aby móc prowadzić realne działania związane z operacjami na wirtualnych walutach, należy dokonać niewielkiego depozytu. Obecnie został on ustalony na poziomie 250 dolarów amerykańskich — już z taką kwotą algorytm jest w stanie wejść na rynek i dokonywać transakcji.

Cały proces uruchomienia czynności wykonywanych przez kryptobota polega na określeniu kilku parametrów, dzięki którym można usystematyzować jego pracę. Po wszystkim wystarczy wcisnąć przycisk „auto trade”, odpowiadający za uruchomienie algorytmu. Od tej pory można wylogować się z serwisu, a po ponownym wejściu sprawdzić efekty. Komputer nie musi być włączony, a właściciel konta nie jest zobligowany niczego pilnować — wszystkie procesy dzieją się automatycznie.

Obsługa serwisu Bitcoin ERA informuje, że zdeponowane pieniądze można w każdym momencie wypłacić. Poruszając tę kwestię, warto wspomnieć, że na rynku niestety pojawiają się usługi, które są zwykłym oszustwem. Przed przystąpieniem do realizacji działań w takich serwisach warto wcześniej je gruntownie sprawdzić pod kątem rzetelności i wypłacalności. Najlepsze ku temu są różnego rodzaju fora internetowe, gdzie doświadczeni użytkownicy dzielą się z początkującymi swoją wiedzą i opiniami. Im więcej pozytywnych doświadczeń u innych, tym pewniejszym można być danego narzędzia.

Zalety i wady kryptobotów

Niewątpliwą zaletą kryptobota jest to, że działa on w tle. Oznacza to, że do jego obsługi nie trzeba angażować własnych sił, czasu i wiedzy. Paradoksalnie, niektóre osoby całkowicie nieznające reguł rynku kryptowalut i sposobów inwestowania na giełdzie, mogą śmiało próbować swoich sił na nim. Ich jedynym wkładem jest ten finansowy.

Ograniczone możliwości konfiguracji kryptobota oraz leżąca u jego natury autonomiczność, dla niektórych inwestorów są w pewnym stopniu wadą. Transakcji bowiem nie dokonuje się w sposób naturalny, znany chociażby z działań typowo maklerskich. Nie są one domeną ludzką, a decyzyjność jest przekazywana oprogramowaniu. Ktoś, kto czuje się na siłach spekulować na giełdzie we własnym zakresie, potrzebuje bardziej zaawansowanego, odpowiedniego narzędzia w tym celu — interfejsu giełdowego.

Aby oszczędzać czas, a jednocześnie móc inwestować pieniądze w kryptowaluty, można w początkowym okresie nauki wesprzeć się kryptobotami. Ich algorytmy analizują rynek, starając się podejmować najtrafniejsze decyzje związane z kupnem i sprzedażą waluty. Tego typu rozwiązania — coraz inteligentniejsze — niewątpliwie stanowią przyszłość wśród narzędzi inwestycyjnych i być może wkrótce w dużym stopniu zastąpią tradycyjne systemy.
Chcesz dowiedzieć się więcej o kryptowalutach? Może zainteresować Cię topiacoin.io

Polecamy:
Kiedy można płacić niższe składki do ZUS?