Zakładasz mały biznes? Sprawdź nasze propozycje finansowania

4

Skąd wziąć pieniądze na rozwój biznesu

Mała firma to doskonałe rozwiązanie dla osób chcących mieć wpływ na sposób i wysokość swojego zarobkowania. Posiadając dodatkowo branżę, w której chcemy działać, nie pozostaje nic innego, jak pomyśleć nad założeniem własnej działalności. Jednak aby otworzyć własną firmę, należy posiadać gotówkę na rozpoczęcie i rozwój działalności. Jak więc zdobyć pieniądze i jakie możliwości ku temu ma początkujący przedsiębiorca?

Skąd wziąć pieniądze na założenie firmy?

Obecnie na rynku dostępna jest duża liczba możliwości dla przyszłych przedsiębiorców. Najbardziej popularne są dofinansowania i dotacje. Można je otrzymać z Urzędu Pracy, w ramach aktywizacji osób bezrobotnych, jak i również z Unii Europejskiej, z licznych funduszy. Należy jednak szczegółowo zapoznać się z dokumentacją, bowiem proces wnioskowania o dotację jest dość długotrwały i wymaga licznej dokumentacji. Oprócz samej dotacji można skorzystać z opcji, jaką jest pożyczka. Zarówno banki jak i firmy parabankowe posiadają specjalną ofertę dla obecnych i przyszłych przedsiębiorców, specjalnie z myślą o biznesie. W ofercie znajdują się zarówno tradycyjne banki, jak i instytucje parabankowe.

Jak wyglądają szczegóły odnośnie pożyczkowania w takich instytucjach?

Przede wszystkim różna jest kwota i okres pożyczkowania. Przykładowo w firmie Mondeo kwota pożyczki waha się między 1500, a 10 000 złotych, a okres pożyczki może wynosić do 36 miesięcy. Poziom oprocentowania jest dość duży, bowiem wynosi 10%. Są firmy, w których istnieje zerowe oprocentowanie, jednak firmy takie oferują niższe kwoty pożyczki, zamykające się zazwyczaj w kwocie 3000-4000, a okres kredytowania zamknięty jest w 30 dniach.

W rankingach najpopularniejszych firm pożyczkowych można znaleźć duże rozbieżności w najważniejszych kwestiach dotyczących pożyczkowania. Największą różnicę stanowi wysokość pożyczanej kwoty, czas do jej spłacenia, a także wysokość oprocentowania. Warto jest zapoznać się również z kosztami dodatkowymi, takimi jak opłaty za przypomnienia o zbliżającym się terminie spłaty kolejnej pożyczki czy monity za opóźnienia w spłacie.

Mało kto wie, ale opłaty za te usługi są zazwyczaj najwyższe i mogą sprawić, że koszty związane z pożyczką znacznie wzrosną. Aby znaleźć jak najbardziej korzystną dla nas ofertę, warto skorzystać z takiej możliwości jak porównywarka pożyczek. Jest to opcja możliwa zarówno w sieci, jak i bezpośrednio w placówkach stacjonarnych instytucji parabankowych. Dzięki wygodnym suwakom samodzielnie ustalamy wysokość interesującej nas kwoty oraz termin, w jakim chcemy spłacić zobowiązanie. Wówczas wyświetla się nam pełna lista placówek oferujących pożyczkę we wskazanych przez nas parametrach.

Jak wybrać najlepszą ofertę

Zakładanie i rozwój własnej firmy, to proces złożony. Chociaż same procedury odnośnie założenia własnego przedsiębiorstwa są znacznie prostsze, to często sama decyzja o „pójściu na swoje” zajmuje nam najwięcej czasu. Warto również rozważyć kwestią dofinansowania, która będzie dla nas najlepsza.

Zainteresował Cię temat pożyczek? Sprawdź również oferty pożyczek bez BIK: http://antylichwa.pl/pozyczki-bez-bik-krd/